Zimní liga Třeboň - 2018/2019

ročník 2006

Nadstavba - skupina o 1. - 5. místo

2. část ( 16.2. 2019 )


FK Meteor Tábor - FK Slavoj Český Krumlov 0:5
FK Meteor Tábor - SKP ČB ( 06 ) 0:16
FK Meteor Tábor - FC Písek 2:6 ( Novák, Minichtaler )
FK Meteor Tábor - FC Táborsko 0:11

Hráči: Paulík, Minichtaler, Gura, Novák, Lázničková, Kunc, Svyryda, Mlsna


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

V druhé části nadstavby jsme se museli vyrovnat s absencí Vokouna, Černého a Kazdy. I tak jsme tuto část odehráli na podobné úrovni jako tu první.

Celkově může z kompletně odehrané zimní ligy panovat až na výjimky spokojenost. Do vrchní skupiny jsme se dostali naprosto zaslouženě a v té vrchní si můžeme udělat obrázek o tom, co vše nám chybí do úrovně těchto týmů. Když bych to shrnul pouze do základních rysů, tak se jedná o práci s míčem pod tlakem soupeře ( kde můžeme vidět, že tyto týmy provádějí herní činnosti jednotlivce jako je přihrávka, zpracování míče, vedení míče apod. ve vyšší rychlosti a v lepším provedení ). I úroveň správnosti rozhodnutí se pro dané vyřešení situace a rychlost provedení rozhodnutí je u těchto týmů vyšší.

Těší mě také fakt, že náš hráč Ondřej Vokoun se dostal do top 10. střelců turnaje ( 8. místo ) když vstřelil 14 gólů a to ještě na jednom turnaji chyběl.

Ostatní naši střelci:

Kunc ( 6 ), Minichtaler ( 4 ), Černý ( 4 ), Svyryda ( 4 ), Paulík ( 2 ) - brankář, Gura ( 2 ), Kazda ( 1 ), Novák ( 1 )


Konečné pořadí zimní ligy:
1. FK Slavoj Český Krumlov 
2. FC Táborsko
3. FC Písek
4. SKP ČB 06
5. FK Meteor Tábor
6. Křemže
7. Suchdol nad Lužnicí
8. SKP ČB 07
9. SK Větrovy
10. SK Ševětín

Nadstavba - skupina o 1. - 5. místo

1. část ( 27.1. 2019 )


FK Meteor Tábor - FC Písek 3:9 ( Vokoun 2, Kunc )
FK Meteor Tábor - SKP ČB  06 2:7 ( Minichtaler, Svyryda )
FK Meteor Tábor - FC Táborsko 1:14 ( Kunc )
FK Meteor Tábor - FK Slavoj Český Krumlov 0:7

Hráči: Paulík, Minichtaler, Gura, Kazda, Lázničková, Černý, Vokoun, Kunc, Svyryda


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

O finálové skupině jsme věděli, že nás čekají velice těžká utkání. Což se potvrdilo hned v prvních dvou zápasech s Pískem a SKP, kde byli soupeři sice lepší, ale klukům nemáme z hlediska přístupu co vytknout a myslím si, že tak velký rozdíl ve skóre úplně neodráží náš výkon. Zápas který bych jednoznačně označil jako zklamání, byl zápas s Táborskem, kde jsme nepracovali tak, jak bychom měli a od stavu 0:6 přestala většina našich kluků hrát, což se nesmí stát! Po rozhovoru s klukama v šatně jsme v posledním zápase opět přístup zlepšili a navázali do určité míry na první dva zápasy, škoda, že jsme nedali alespoň nějaký gól, ale soupeř je zkrátka kvalitativně lepší.

I přes jasné prohry jsem rád, že v této skupině můžeme být, pokud se jedná o jednorázovou akci a že si můžeme vyzkoušet fotbal proti týmům, kteří pracují  s míčem ve větší rychlosti a i technicky jsou dál než my. Alespoň můžeme vidět, co vše nám schází.


3. část zimní ligy - 13.1.2019

FK Meteor Tábor - SK Ševětín 7:3
Góly: Vokoun 4, Gura, Minichtaler, Černý
Hráči: Paulík, Kazda, Minichtaler, Vokoun, Kunc, Gura, Lázničková, Svyryda, Mlsna, ČernýHodnocení ( trenér Pekárek ):

Zasloužená výhra, kdy jsme byli v poli jednoznačně lepší. Sice jsme si neodpustili mírné polevení, které nás stálo inkasované branky, ale jinak měli kluci celý zápas pod kontrolou.


FK Meteor Tábor - Suchdol nad Lužnicí 7:3 
Góly: Vokoun 4, Černý 2, Paulík ( brankář )
Hodnocení:

V tomto zápase nás čekal kvalitnější soupeř a tak jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého. Nicméně kluci si vedli opět dobře a i když bych řekl, že tentokrát byla hra více vyrovnaná, kdy vždy různé části zápasu měl navrch každý z obou týmů, tak my jsme náš výkon potvrdili vstřelenými góly a opět zaslouženě vyhráli.


FK Meteor Tábor - SK Větrovy 2:2
Góly: Kunc, SvyrydaHodnocení:

V posledním zápase základní části nás čekalo derby s moc dobře známým soupeřem. Pokud bychom tento zápas prohráli, tak bysme ztratili možnost postoupit do finálové skupiny v nadstavbě. Kluci absolutně nezachytili začátek utkání, kdy brzy inkasovali a navíc jsme působili ustrašeně, jako bychom se soupeře báli. Proto jsme na kluky apelovali, ať hrají jako první dvě utkání a branky se dostaví. Navíc byli kluci nabádáni k aktivnějšímu pohybu, jelikož soupeř přijel pouze se 7 hráči a střídal po delších intervalech. Že to bude fungovat se projevilo, když kluci utkání otočili na svojí stranu, nicméně brzy opět inkasovali na konečných 2:2. Celé utkání se neslo v nervózním duchu z obou stran, což si myslím, že je škoda. 

Každopádně nám nakonec i remíza stačila k postupu do finálové skupiny o 1. - 5. místo, což považuji za velký úspěch, ne tak kvůli výsledku jako takovému, ale z hlediska toho, že si tento postup kluci naprosto zasloužili a patří jim velká pochvala. Cením si i toho, že na posledním turnaji vstřelilo branku celkem 7 kluků. Ve finálové skupině to pro nás bude sice velice těžké, protože nás čekají týmy z nejvyšších soutěží, ale rozhodně chceme ještě překvapit a ukázat, že fotbal umíme.


Konečné umístění po základní části:
1. SKP ČB 06 ( 100:17 ) 27 bodů
2. Český Krumlov ( 72:22 ) 21 bodů
3. FC Táborsko ( 62:32 ) 21 bodů
4. FC Písek ( 49:37 ) 18 bodů
5. FK Meteor Tábor ( 32:45 ) 13 bodů
........................................................................................................
6. Křemže ( 32:37 ) 10 bodů
7. SK Větrovy ( 35:62 ) 10 bodů
8. SKP ČB 07 ( 30:54 ) 7 bodů
9. Suchdol nad Lužnicí ( 36:63 ) 6 bodů
10. SK Ševětín ( 16:95 ) 0 bodů

2. část zimní ligy - 16.12.2018FK Meteor Tábor - SKP České Budějovice ( 07 ) 5:4
Góly: Vokoun 2, Svyryda, Kunc, Černý
Sestava: Paulík - Minichtaler, Kazda - Vokoun, Kunc
               Paulík - Gura, Lázničková - Černý, Svyryda ( Mlsna )


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Proti týmu hrajícímu nejvyšší soutěže, jsme ukázali statečný výkon. Sice jsme se dlouho rozkoukávali a rychle prohrávali už 1:3, ale cením si velké vůle kluků, která přispěla k obratu a to i přesto, že soupeř na tom byl fotbalově lépe.


FK Meteor Tábor - FC Táborsko 4:5
Góly: Vokoun 2, Paulík, Gura
Sestava: Paulík - Minichtaler, Kazda - Vokoun, Kunc

               Paulík - Gura, Lázničková - Černý, Svyryda ( Mlsna )

Hodnocení:

Táborsko hrající ligu žáků mělo celý zápas více ze hry a bylo z hlediska individuální kvality lepším týmem. Také už brzy vedlo 3:0. Kluci byli od té chvíle nabádáni v každém střídání k tomu, aby se soustředili na každou dobrou akci, která se jim povede, aby nic nevypustili a snažili jsme se o dílčí úkoly, jako zkusit dát nějaké góly, přejít 1 na 1 apod. Vyústěním toho bylo, že jsme se dotáhli na rozdíl jediného gólu a v posledních minutách jsme soupeře zamkli díky dobrému pohybu před jejich brankou a v závěrečných minutách jsme mohli i vyrovnat, bohužel ani 4 střely po sobě ve vyložených situacích jsme neproměnili.


FK Meteor Tábor - SKP České Budějovice ( 06 ) 1:17
Góly: Vokoun
Sestava: Paulík - Minichtaler, Kazda - Vokoun, Kunc

               Paulík - Gura, Lázničková - Černý, Mlsna ( Svyryda )

Hodnocení:

Jednoznačný zápas, kdy byl soupeř někde jinde z hlediska kvality pohybové, kombinační a individuální. Podobným výkonem demoluje všechny týmy na turnaji. My hráli to, na co jsme měli. I tak mě mrzí přístup některých hráčů, kteří se nechali unést vývojem utkání a nedali do toho vše...

Po celý turnaj jsme se opět snažili prezentovat aktivním pojetí hry, kdy se snažíme dostupovat hráče již po ztrátě míče, také se snažíme o konstruktivní fotbal již od rozehrávky brankáře a ofenzivní pojetí hry jsme podporovali i při našich obranných rozích, kdy jsme nechávali 2 útočníky na polovině hřiště, na což soupeři nebyli moc připraveni. Jinak je třeba zapracovat na individuální práci s míčem, kde máme velké rezervy.


1. část zimní ligy - 25.11.2018

Všechny zápasy zimní ligy jsou hrány 4+1, 1x32 minut

Účastníci:
1. FK Meteor Tábor
2. FC Písek
3. TJ Slavoj Český Krumlov
4. SKP ČB 2006
5. SKP ČB 2007
6. SK Větrovy
7. SK Ševětín
8. Sokol Křemže
9. TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí
10. FC Táborsko


FK Meteor Tábor - TJ Slavoj Český Krumlov 1:8 
Góly: Svyryda
Sestava: 1.čtyřka: Paulík - Minichtaler, Kazda - Vokoun, Svyryda ( Mlsna )
               2.čtyřka: Paulík - Gura, Novák - Černý, Kunc


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Náš první a zároveň nejhorší zápas. Kluci se viditelně teprve rouzkoukávali a seznamovali s vysokou kvalitou týmů, která se ligy účastní. Chyběl nám pohyb, naše hra byla chaotická a kvůli špatnému obrannému postavení jsme prohrávali souboje 1 na 1. Nicméně kluky chválím za přístup, kdy jsme po celý zápas makali nahorů a dolů, což je základní předpoklad, jak uspět - z tohoto hlediska nemám klukům co vytknout.


FK Meteor Tábor - Sokol Křemže 4:0
Góly: Kunc 2, Vokoun, Kazda
Sestava: 1.čtyřka: Paulík - Minichtaler, Kazda - Vokoun, Kunc 
               2.čtyřka: Paulík - Gura, Novák - Černý, Svyryda ( Mlsna )


Hodnocení:Tento zápas měl být zhruba měřítkem toho, jak na tom jsme, jelikož jsme se utkali se soupeřem podobné úrovně. Těší mě, že kluci předčili očekávání a soupeře doslova smetli ze hřiště. Byli jsme herně jednoznačně lepší a soupeře jsme po většinu času nepouštěli přes půlku. Navíc si kluci vzali k srdci rady, které jsme si vzájemně předali po prvním zápase a jistě sami pochopili, jak by to mohlo jít. FK Meteor Tábor - FC Písek 1:3
Góly: Minichtaler
Sestava: 1.čtyřka: Paulík - Minichtaler, Kazda - Vokoun, Kunc
               2.čtyřka: Paulík - Gura, Novák - Černý, Svyryda ( Mlsna )


Hodnocení:

Donutit ligového soupeře k nervozitě a k lehkému zdržování při stavu 1:2? I to je možné, když jako tým pracujeme poctivě. Ano, soupeř byl ve hře s míčem jednoznačně lepší a tlačil nás, kdy Filip Paulík zářil a pochytal mnoho šancí soupeře, ale kluci se snažili soupeře rychle dostupovat, hrát na hranici svých možností a v rámci možností jsme se snažili o ofenzivní hru. Nemáme se za co stydět, jelikož jsme odehráli proti lepšímu a o 4 soutěže výše hrajícímu soupeři to, na co máme. Celkově chválím kluky za snahu o konstruktivní rozehrávku už od brankáře, o snahu vše řešit konstruktivně, o hru kdy se snaží všichni útočit a zároveň všichni bránit a za dostupování soupeře. O to jsme se snažili po celý turnaj, kde ne vždy ( zejména 1. zápas ) to vše šlo podle představ, ale snaha tyto činnosti provádět byla vidět a mnohdy úspěšně.