Z METEORU DO SVĚTA

Z METEORU TÁBOR DO LIGOVÉHO JABLONCE

Velkého úspěchu dosáhl odchovanec táborského fotbalu Michal Kinčl (r. 2000), když nejprve v průběhu tohoto března definitivně přestoupil z mateřského oddílu Meteor Tábor do týmu prvoligového FK Jablonec a o 2 měsíce později v novém působišti podepsal profesionální smlouvu.

Michal Kinčl udělal své první fotbalové krůčky právě na čekanickém vršku, odkud si odskočil na 3 roky do FK Táborska, aby se v roce 2011 vrátil zpět do Meteoru. Zde působil v mládežnických soutěžích do konce žákovského věku a následně odešel ve svých 15 letech na hostování do dalekého Jablonce. V jeho dorosteneckém kádru se dokázal prosadit natolik, že si jej Pelta a spol vytipovali jako perspektivního hráče a nyní se bude snažit prosadit do prvoligového kádru.

Tento přestup není jen oceněním fotbalového růstu talentovaného Kinčla, ale rovněž také všech trenérů a funkcionářů, kteří se podíleli na jeho výchově (za všechny lze jmenovat Martina Šticu). Náležitě pyšný může samozřejmě být i mateřský oddíl FK Meteor Tábor, který dokázal ze skromných podmínek vychovat hráče pro profesionální fotbal. Oddíl z Čekanic pevně věří, že k Michalovi se mají šanci přiblížit i další odchovanci, kteří v současné době bojují o své místo na slunci. Především je to další motivací do náročné a mnohdy velmi nevděčné práce s mládeží nejen pro Meteor, ale i ostatní regionální oddíly. 

Tomáš Kubart

FK Pardubice
Tomáš Dařena

1.FK PříbramMatouš Varačka

FK Dukla Praha 
Michal Kinčl

FK Jablonec