ZÁPASY - KOMENTÁŘE OP

Starší žáci - 2005 a 2006


Sezona 2019/2020

6. kolo - Mistrovské utkání OP starších žáků 13.10. 2019
TJ Sokol Chotoviny - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 0:0 ( 0:0 )
Góly:
Sestava: Medek - Mlsna, Silverthorn ( Doucha ), Kazda - Tomášek ( Paulík, Novák ), Černý ( Vaněk ), Kunc ( Feik ) - Vokoun, Král 


Hodnocení ( trenér Pekárek ):
Po přejezdu z KP v Jindřichově Hradci jsme nastoupili na hřišti Chotovin. Jak jsme očekávali, tak soupeř byl silový a s velkou motivací nás porazit. Utkání odpovídalo kvalitě okresní úrovně, kdy přítomní diváci mohli vidět mnoho nepřesností v herních činnostech, soubojů a vyrovnanou hru, které odpovídá i konečný výsledek. To, že domácí nejsou féroví, jelikož nedodrží dohodu o hře na velké hřiště i přes dostatečný počet hráčů, že neznají pravidla a hrají s míčem pro mladší kategorie je věc druhá, ale jak jsme trenéři řekli klukům, pro oba týmy jsou podmínky stejné a musíme se soustředit jen sami na sebe. Hulvátské prostředí v Chotovinách se hned nezmění, i když bych to celé vesnici přál.

5. kolo - Mistrovské utkání OP starších žáků 7.10. 2019,
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - TJ Sokol Planá nad Lužnicí 3:2 ( 0:1 )
Góly: 47. Vaněk, 65. Brož, 68. Vokoun - 11. Martinka, 88. Vaněk vlastní
Sestava: Paulík - Musil, Jašek, Kazda, Brož - Tomášek, Vaněk, Černý ( Silverthorn ), Medek ( Kunc ) - Vokoun ( C ), Král ( Mlsna )

Hodnocení ( trenér Pekárek ):
Po debaklu v Jistebnici na nás čekal soupeř dost možná nejtěžší a sice Planá, která má v kádru výhradně kluky ročníku 2005. Do tohoto zápasu se jednalo o tým, který jasně vedl soutěž a měl v průměru 12 vstřelených branek na zápas a pouze 3 inkasované za 5 kol.

Pokyny pro naše kluky byly jednoznačné. Odčinit ostudu z Jistebnice, mít pozitivní přístup po celý zápas, nevypustit žádný souboj, dostupovat hráče, zkracovat hřiště a mít osobní odvahu v herních činnostech. Po první části sice kluci po zbytečném faulu na hranici vápna a následném nezachyceném náběhu z PVK prohrávali, ale jinak se soupeři ve hře naprosto vyrovnali. V druhé části jsme chtěli navázat na 1. poločas, jen jsme chtěli víc chodit do střelby před vápnem, Kuba Vaněk dostal ofenzivnější úkoly ze středu zálohy a chtěli jsme dostávat za obranu více průnikových přihrávek po zemi vzhledem k výškovým parametrům hráčů Plané. Myslím, že se vše povedlo a zaslouženě jsme zatím jasného lídra, který by se neztratil ani v krajském přeboru, porazili. Pevně věřím, že na to navážeme v dalším těžkém zápase v Chotovinách.

4. kolo - Mistrovské utkání OP starších žáků 21.9. 2019, hráno 8+1
1.FC Jistebnice - FK Meteor Tábor 10:0 ( 3:0 )
Góly: 8. Fara, 9. Urban, 30. Šmejkal, 50., 58., 61., 62., 73. a 79. Fíla, 65. Malý
Sestava: Gura - Paulík, Kazda ( C ), Musil - Mlsna, Černý, Kunc - Tomášek

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Kvůli kolizi se zápasem v KP a velké marodce kluků ročníku 07, jsme na další zápas do Jistebnice odcestovali s počtem o 1 hráče méně do hry. To ale neomlouvá, jak jsme se prezentovali. 1. poločas jsme i přes inkasované branky byli obstojným soupeřem a kluci chtěli hrát. Bohužel po dalších brankách kluci ztratili chuť a proto nás soupeř přejel tímto rozdílem. Pro mě je to naprosto neakceptovatelné. I přes věk kluků, kdy se jedná o mládežnický fotbal zaměřený na učení se dovednostem, kde je před tímto faktem upozaděna rozvinutá taktická stránka, tak není možné, abychom prohráli takovým rozdílem. V tu chvíli musí být na hřišti vidět zápal, soustředěnost na dílčí úkoly, nevypustit jediný míč. Pokud si toto kluci neuvědomí, tak se z místa nepohneme...

3. kolo - Mistrovské utkání OP starších žáků 16.9. 2019, hráno 8+1
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - Sokol Sezimovo Ústí 7:4 ( 4:3 )
Góly:
4. a 40. Král, 18. a 49. Feik, 38.,73., a 74. Smrž
Sestava: Medek - Mlsna, Kazda ( C ), Musil - Gura, Černý ( Smrž ), Feik ( Doucha ) - Král, Paulík


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

V hodnocení budu stručný. Z obou stran se hrál fotbal odpovídající úrovni soutěže, kde je třeba přiznat, že bez pomoci kluků z KP bysme těžko dnes vyhráli. Z hostujícího týmu chytal fantasticky Pavel Novák, díky kterému hosté nedostali ještě více gólů. Atmosféře utkání nepřispělo chování hostujících trenérů, které do fotbalu mládeže nepatří.

2. kolo - Mistrovské utkání OP starších žáků 5.9. 2019  
FC Bechyně - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 7:1 ( 3:0 )
G
óly: 20., 23., 41., 49., a 53. Breit, 28. Zíka, 61. Tupý - 58. Vaněk
Sestava: Medek - Mlsna, Feik, Kazda ( C ), Černý ( Minichthaler ) - Kunc ( Paulík ), Táfl, Musil ( Vaněk ), Král ( Gura ) - Tomášek, Jamrich 


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Druhý zápas byl pro nás na jednu stranu velkým zklamáním a na stranu druhou vidíme reálné možnosti kluků hrající OP. Soupeř byl na hrbolatém terénu jasně lepší ve všech činnostech a v prvním poločase nás vůbec nepouštěl přes půlku. V poločase druhém jsme přeskupili řady a opticky už jsme se dostávali na soupeřovu polovinu více, ale bez jakékoliv efektivity.

Nemohu být vůbec spokojený, jelikož když už se nedaří herně, tak musí být na hřišti vidět chuť hrát, být v pohybu, nevypustit jediný souboj. Takových hráčů bylo na hřišti jen minimum. Nepochopitelné pro mě je, že si něco řekneme v kabině a už od 1. minuty zápasu děláme něco jiného. O tom, že si před zápasem řekneme o šikovném útočníkovi domácích a ten nám dá 5 gólů, kdy se chováme, jako by na hřišti vůbec nebyl, ani nehovořím. Do dalších zápasů musíme zaujmout úplně jiný přístup.

1. kolo - Mistrovské utkání OP starších žáků 2.9. 2019, hráno 8:1
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - SK Tučapy 9:1 ( 5:1 )
Góly: 5. Fric ( vlastní ), 30. Táfl, 32., 34. a 70. Tomášek, 39. Chvátal ( vlastní ), 65. a 68. Kunc, 67. Mlsna
Sestava: Medek - Mlsna, Kazda ( C ), Musil - Kunc ( Gura ), Černý ( Táfl ), Tomášek ( Minichthaler ) - Jamrich, Král

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

I vstup do soutěže okresního přeboru se nám povedl. Hrálo se systémem 8+1 od vápna k vápnu a na malé branky, jelikož ne všechny týmy v OP mají dostatek hráčů. V utkání jsme si v poklidném tempu došli pro vítězství, což je ale samozřejmost, když vezmu v potaz, že proti nám nastoupili i mladší kluci. Nemohu být spokojený s koncovkou a s tím, že jsme prvních 15. minut vůbec nevystřelili na branku.

Nicméně je dobré, že máme i druhou soutěž, takže jsou všichni kluci herně zatíženi. Navíc je na každém z kluků, jak k utkáním v OP bude přistupovat a jestli si svými výkony řeknou o pozvánku do KP. Pěkný gól dnes z pozice obránce vsítil Kuba Mlsna, přesně takto by se měl ofenzivní obránce chovat :)