ZÁPASY - KOMENTÁŘE

5. kolo ( dohrávka ) - Mistrovské utkání OP ( 16.4. 2018 )
FK Meteor Tábor - FC Chýnov 0:4 ( 0:2 )
Sestava: Krahula - Silverthorn, Gura, Minichtaler - Kunc, Černý, Musil - Vokoun ( C )

Střídali: Paulík, Svyryda, Kazda, Mlsna, Tomášek

Velká pochvala všem klukům! V tomto zápase nebylo znát, že hrajeme s 2. týmem tabulky a ještě v průměru s o rok staršími kluky, což je v této kategorii velký rozdíl.

Po celý zápas jsme v poli soupeře dostupovali, výborně napadali a dostávali ho pod tlak. Navíc jsme byli fotbalovějším týmem a to je to nejpodstatnější. I přes prohru se jednalo o náš nejlepší zápas jara z hlediska fotbalové stránky. Bohužel se to nepodařilo potvrdit i výsledkově, kdy dostáváme laciné góly po nedůrazu v našem vápně a míče odevzdáváme na kopačky soupeře v prostoru naší branky, navíc neproměňujeme vytvořené šance. V těchto zápasech nám k vítězství chybí určitá nadstavba, která u nás bohžel není.

Pokud ale takto odehrajeme každý zápas, tak jsem přesvědčen o tom, že s námi může mít problém každý. Rádi bychom už ale také přidali vítězství a njbližšší příležitost bude v Chotovinách. Zakončím to, jak jsem začal a to pochvalou klukům, kteří nás výkonem mile překvapili.

15. kolo - Mistrovské utkání - OP ( 9. 4. 2018 )
FK Meteor Tábor - FC MAS Táborsko 1:6 ( 1:1 )
27. Vokoun
Sestava: Paulík - Gura, Minichtaler - Kunc, Černý, Vokoun ( C ) - Kazda ( Mlsna ), Svyryda

Táborské derby mělo jednoznačný průběh. Soupeř byl rychlý, živelný, šikovný v práci s míčem. My jsme se v 1.pol. snažili soupeři znepříjemnit hru naší aktivitou a dokonce jsme i po ojedinelé akci dokázali vyrovnat, ale rychle inkasované dvě branky z počátku 2.poločasu nás definitivně srazily.

Bohužel se kluci v druhé části utkání báli nabízet pro míč a tak jsme se museli uchylovat k dlouhým míčům, což je v této věkové kategorii špatně. Měli bychom se snažit o neustálou nabídku i za cenu, že uděláme chybu a míč ztratíme, to se nepovedlo. Plusem je alespoň opět komunikace, která byla až do inkasovaných branek na poměrně dobré úrovni.

13. kolo - Mistrovské utkání - OP ( 7.4. 2018 )
TJ Sokol Želeč - FK Meteor Tábor 0:6 ( 0:4 )
Góly: 3., 15., 42. Vokoun, 13. Černý, 25. Kazda, 53. Svyryda
Sestava: Paulík - Gura, Minichtaler - Kunc, Černý, Vokoun (C) - Kazda (Mlsna), Svyryda

V dalším utkání, které se hrálo za velmi silného větru, jsme naprosto zaslouženě zvítězili. Těší nás, že jsme si dobře vedli i po herní stránce. Dařila se nám kombinace, předvedli jsme spoustu pěkných akcí a dobře zakončovali v oblasti vápna. Oproti minulým zápasům byl znát posun v komunikaci a přebírání hráčů.

Dnes patří pochvala všem.

14. kolo - Mistrovské utkání - OP ( 3.4. 2018 )
SK Větrovy - FK Meteor Tábor 6:0 ( 3:0 )
Góly
Sestava: Krahula - Minichtaler, Gura, Vokoun ( C ) - Tomášek, Černý, Kunc - Silverthorn
Střídali: Mlsna, Kazda, Svyryda, Paulík
V dalším kole jsme se utkali s účastníkem KP. Kluci byli nabádáni k aktivní hře, jelikož jsme se podstatně fotbalovějšímu soupeři chtěli vyrovnat alespoň v nasazení. To se nám do určité míry povedlo, ale stále zde vidíme rezervy.
Po 1. poločase jsme si stanovili dílčí úkol, jehož cílem bylo 2.poločas vyhrát, ať už utkání dopadne jakkoliv. To se sice nepovedlo, ale do několika zakončení jsme se dostali a klidně jsme 2-3 góly mohli dát. Poznatkem pro nás trenéry je i to, že se nám nedařilo víc zatlačit na soupeře a to zejména v oblasti jeho branky, čímž jsme mu situaci velmi ulehčili, jelikož i takto silný tým se dá pak přinutit k chybám. Kluci mají ale plus za snahu.

12. kolo - Mistrovské utkání - OP ( UMT Zborovská ) - hráno 6+1
FK Meteor Tábor - Bechyně/Řepeč - Opařany 2:5 ( 1:2 )
23. David Miloš ( vlastní ), 35. Matyáš Silverthorn
Sestava: Paulík - Gura, Minichtaler - Musil, Černý, Vokoun ( C ) - Silverthorn
Střídali: Kunc, Kazda, Svyryda, Tomášek

První kolo OP jsme po domluvě s hosty sehráli na UMT a v menším počtu ( 6+1 ). Náš výkon by se dal charakterizovat jízdou na horské dráze. Na jednu stranu jsme už schopni předvést pěkné kombinace směrem dopředu, udržet míč pod tlakem a sehrát některé situace i na méně doteků, ale pak se dopustíme banálních chyb v 1. doteku s míčem a naprosto zbytečných ztrát, kdy nejsme pod tlakem soupeře. Z těchto chyb nás soupeř přečísloval, my náběhy nebyli schopni zachytávat a proto jsme nakonec prohráli.