26. kolo - Mistrovské utkání OP ( 7.6. 2018 )
FK Meteor Tábor - TJ Sokol Želeč 7:0 ( 2:0 )
Góly: Vokoun 3x, Černý 2x, Kášek, Mlsna
Sestava: Paulík ( Krahula ) - Tomášek, Musil - Schlehofer, Kášek, Gura - Vokoun ( C ), Černý ( Mlsna )

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Proti slabšímu soupeři jsme sice byli lepším týmem, ale v prvním poločase jsme se poněkud trápili v zakončení. To jsme naopak napravili v 2. poločase, kdy jsme opět byli jasně lepším týmem a vytvořené šance dokázali proměňovat.

Gratuluji osobně Kubovi Mlsnovi za první vstřelený gól, oslava s klukama byla parádní :) O to lepší, že Kuba platí celou dokopnou :) Děkují oba trenéři :)

23. kolo - Mistrovské utkání OP ( 21.5. 2018 )
FK Meteor Tábor - TJ Sokol Mladá Vožice/ SK Ratibořské Hory 0:7 (0:4 )
Sestava: Krahula ( C ) - Silverthorn , Gura ( Včelák ) - Kunc ( Minichtaler ), Kášek, Paulík ( Kazda ) - Černý, Štengl

V tomto zápase věkově starší soupeř potvrdil roli favorita. I my jsme ale měli zajímavé úseky hry. Škoda, že jsme nedokázali vstřelit gól, kdy jsme celkem 3x trefili brankovou konstrukci.

21. kolo - Mistrovské utkání OP ( 14.5. 2018 )
FK Meteor Tábor - TJ Sokol Kardašova Řečice 2:3 po pen. ( 1:1 )
Góly: Kunc, Černý
Sestava: Paulík ( C ) - Tomášek, Silverthorn - Gura, Kunc, Musil ( Minichtaler ) - Černý, Kazda ( Mlsna )

Vcelku vyrovnaný zápas proti technicky vybavenému soupeři. Dnes nám až moc chyběl Ondra Vokoun, který je pro nás tím rozdílovým hráčem. Ani napodruhé se nám penalty nepodařily vyhrát.

20. kolo - Mistrovské utkání OP ( 8.5. 2018 )
TJ Sokol Planá nad Lužnicí - FK Meteor Tábor 5:4 po pen. ( 3:1 )
Góly: Vokoun 2x, Kazda, Paulík
Sestava: Krahula - Tomášek, Silverthorn ( Gura ) - Musil ( Minichtaler ), Kunc, Paulík ( Kazda ) - Svyryda ( Černý ), Vokoun ( C )

Povedený zápas!
Věkově staršího soupeře jsme v poli herně přehráli, což je důležité. Předvedli jsme spoustu pěkných akcí a to jak individuálních, tak i v součinnosti více hráčů.  Velkým plusem je to, že jsme dobře hráli po zemi už od brankáře a většinu věcí řešili konstruktivně. Za ofenzivní stránku tedy jednička. Inkasované branky již tradičně po malé snaze chtít podstoupit silový souboj. Jak jsem řekl už po Malšicích, tak musíme každý zápas soupeře přestřílet, proto jsme i dnes hráli pouze na 2 obránce. Kluci zaslouží i pochvalu za to, jakým způsobem se dostali do zápasu, jelikož prohrávali 3:0 a 4:1, což je pozitivní, stejně tak jako emoční stránka, kde si kluci šli až do poslední minuty za vítězstvím. O konečném vítězi rozhodla jediná proměněná penalta.

Na závěr chci poděkovat všem rodičům za to, jak nás dnes podporovali. Snad jim uděláme radost i příště.

18. kolo - Mistrovské utkání OP ( 1.5. 2018 )
FC Chýnov - FK Meteor Tábor 6:0 ( 3:0 )
Góly:
Sestava: Paulík - Minichtaler, Silverthorn, Schlehofer - Kunc, Černý, Štengl - Vokoun ( C )
                                             Střídali: Kazda, Včelák, Musil

Hodnocení ( trenér Gura ):

V dalším zápase proti silově vybavenému soupeři ( a 2. týmu tabulky ) jsme se gólově sice neprosadili, ale v druhém poločase už jsme po přeskupení sestavy odehráli slušný zápas. Třikrát trefená branková konstrukce značí, že už to bylo lepší i dopředu. Stále máme problém v důrazu a dostupování soupeře, ale i zde už je vidět určité zlepšení. Bohužel se opět najdou hráči, kteří k zápasu přistoupí laxně a pokazí tím výkon celého kolektivu.

19. kolo - Mistrovské utkání OP ( 30.4. 2018 )
FK Meteor Tábor - TJ Malšice 8:6 ( 3:2 )
Góly: Štengl 3x, Kunc 2x, Kášek 2x, Černý
Sestava: Krahula ( C ) - Silverthorn ( Kazda ), Minichtaler - Kunc, Kášek, Musil ( Tomášek ) - Štengl ( Kratochvíl ), Černý

Vzhledem k tomu, že se nám na jaře zatím moc dobře nevedlo, tak jsme o trénincích museli mluvit s klukama a motivovat je do druhé části jarní fáze. Jsem rád, že se nám podařilo v tomto zápase  ( kde si díky přestřelce přišli na své i diváci z řad rodičů ) vyhrát. Směrem dopředu jsme předvedli dobré věci a vypracované kombinace, zápas jsme převrátili na svojí stranu až v posledních 3 minutách. Naopak v defenzivní fázi se nám hrubě nedaří a jedná se o stále opakující věci, kdy jsme pomalí, nezachytáváme hráče a k tomu mezi sebou i málo komunikujeme. Pokud to nezlepšíme, tak budeme muset soupeře vždy přestřílet. Postupně jsme začali i zapojovat mladé hráče z ročníku 2007, kteří jsou platným článkem a postupně se tak připravují na přechod na větší hřiště.

17. kolo - Mistrovské utkání OP ( 23.4. 2018 )
FK Meteor Tábor - Sokol Sezimovo Ústí 2:4 ( 0:2 )
Góly: Vokoun 2x
Sestava: Krahula - Paulík, Silverthorn, Minichtaler - Musil, Černý, Kunc - Vokoun ( C )
Střídali: Tomášek, Mlsna, Kazda, Svyryda

Znovu špatný začátek. Po chybě inkasujeme hned v první minutě. Soupeř nás opět přehrál důrazem a opět jsme mu pomohli našimi chybami. Na zápas bylo nominováno 11 hráčů, ale já na hřišti viděl tři. Ač nerad vyzdvihuji jednotlivce, tentokrát si pochvalu zaslouží Ondra Vokoun, který dal obě naše branky po samostatných akcích a byl jedinou a velkou hrozbou pro soupeře.

16. kolo - Mistrovské utkání OP ( 21.4. 2018 )
TJ Sokol Chotoviny - FK Meteor Tábor 3:2 ( 2:2 )
Góly: Schlehofer 2x
Sestava: Krahula ( C ) - Minichtaler, Silverthorn, Kazda ( Včelák ) - Musil, Kášek, Kunc - Schlehofer ( Mlsna )

V Chotovinách jsme si připsali další porážku. Je pravda, že nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, ale to by proti takovému soupeři neměl být problém. Navíc nás doplnili hráči ročníku 2007, kteří rozhodně nebyli do počtu a naopak nám velice pomohli. Opět jsme dostali všechny branky díky našemu nedůrazu. Je to náš problém, který se stále opakuje a dokud někteří kluci nezmění přístup k zápasům a hlavně k tréninkům, tak se to nezlepší. Pozitivní na zápase byla naše druhá branka, při které se do kombinace zapojilo pět hráčů a dokázali jsme se dostat od obrany až k zakončení.

5. kolo ( dohrávka ) - Mistrovské utkání OP ( 16.4. 2018 )
FK Meteor Tábor - FC Chýnov 0:4 ( 0:2 )
Góly:
Sestava: Krahula - Silverthorn, Gura, Minichtaler - Kunc, Černý, Musil - Vokoun ( C )

Střídali: Paulík, Svyryda, Kazda, Mlsna, Tomášek

Velká pochvala všem klukům! V tomto zápase nebylo znát, že hrajeme s 2. týmem tabulky a ještě v průměru s o rok staršími kluky, což je v této kategorii velký rozdíl.

Po celý zápas jsme v poli soupeře dostupovali, výborně napadali a dostávali ho pod tlak. Navíc jsme byli fotbalovějším týmem a to je to nejpodstatnější. I přes prohru se jednalo o náš nejlepší zápas jara z hlediska fotbalové stránky. Bohužel se to nepodařilo potvrdit i výsledkově, kdy dostáváme laciné góly po nedůrazu v našem vápně a míče odevzdáváme na kopačky soupeře v prostoru naší branky, navíc neproměňujeme vytvořené šance. V těchto zápasech nám k vítězství chybí určitá nadstavba, která u nás bohžel není.

Pokud ale takto odehrajeme každý zápas, tak jsem přesvědčen o tom, že s námi může mít problém každý. Rádi bychom už ale také přidali vítězství a njbližšší příležitost bude v Chotovinách. Zakončím to, jak jsem začal a to pochvalou klukům, kteří nás výkonem mile překvapili.

15. kolo - Mistrovské utkání - OP ( 9. 4. 2018 )
FK Meteor Tábor - FC MAS Táborsko 1:6 ( 1:1 )
Góly:
27. Vokoun
Sestava: Paulík - Gura, Minichtaler - Kunc, Černý, Vokoun ( C ) - Kazda ( Mlsna ), Svyryda

Táborské derby mělo jednoznačný průběh. Soupeř byl rychlý, živelný, šikovný v práci s míčem. My jsme se v 1.pol. snažili soupeři znepříjemnit hru naší aktivitou a dokonce jsme i po ojedinelé akci dokázali vyrovnat, ale rychle inkasované dvě branky z počátku 2.poločasu nás definitivně srazily.

Bohužel se kluci v druhé části utkání báli nabízet pro míč a tak jsme se museli uchylovat k dlouhým míčům, což je v této věkové kategorii špatně. Měli bychom se snažit o neustálou nabídku i za cenu, že uděláme chybu a míč ztratíme, to se nepovedlo. Plusem je alespoň opět komunikace, která byla až do inkasovaných branek na poměrně dobré úrovni.

13. kolo - Mistrovské utkání - OP ( 7.4. 2018 )
TJ Sokol Želeč - FK Meteor Tábor 0:6 ( 0:4 )
Góly: 3., 15., 42. Vokoun, 13. Černý, 25. Kazda, 53. Svyryda
Sestava: Paulík - Gura, Minichtaler - Kunc, Černý, Vokoun (C) - Kazda (Mlsna), Svyryda

V dalším utkání, které se hrálo za velmi silného větru, jsme naprosto zaslouženě zvítězili. Těší nás, že jsme si dobře vedli i po herní stránce. Dařila se nám kombinace, předvedli jsme spoustu pěkných akcí a dobře zakončovali v oblasti vápna. Oproti minulým zápasům byl znát posun v komunikaci a přebírání hráčů.

Dnes patří pochvala všem.

14. kolo - Mistrovské utkání - OP ( 3.4. 2018 )
SK Větrovy - FK Meteor Tábor 6:0 ( 3:0 )
Góly
Sestava: Krahula - Minichtaler, Gura, Vokoun ( C ) - Tomášek, Černý, Kunc - Silverthorn
Střídali: Mlsna, Kazda, Svyryda, Paulík

V dalším kole jsme se utkali s účastníkem KP. Kluci byli nabádáni k aktivní hře, jelikož jsme se podstatně fotbalovějšímu soupeři chtěli vyrovnat alespoň v nasazení. To se nám do určité míry povedlo, ale stále zde vidíme rezervy.
Po 1. poločase jsme si stanovili dílčí úkol, jehož cílem bylo 2.poločas vyhrát, ať už utkání dopadne jakkoliv. To se sice nepovedlo, ale do několika zakončení jsme se dostali a klidně jsme 2-3 góly mohli dát. Poznatkem pro nás trenéry je i to, že se nám nedařilo víc zatlačit na soupeře a to zejména v oblasti jeho branky, čímž jsme mu situaci velmi ulehčili, jelikož i takto silný tým se dá pak přinutit k chybám. Kluci mají ale plus za snahu.

12. kolo - Mistrovské utkání - OP ( UMT Zborovská ) - hráno 6+1
FK Meteor Tábor - Bechyně/Řepeč - Opařany 2:5 ( 1:2 )
Góly:
23. David Miloš ( vlastní ), 35. Matyáš Silverthorn
Sestava: Paulík - Gura, Minichtaler - Musil, Černý, Vokoun ( C ) - Silverthorn
Střídali: Kunc, Kazda, Svyryda, Tomášek

První kolo OP jsme po domluvě s hosty sehráli na UMT a v menším počtu ( 6+1 ). Náš výkon by se dal charakterizovat jízdou na horské dráze. Na jednu stranu jsme už schopni předvést pěkné kombinace směrem dopředu, udržet míč pod tlakem a sehrát některé situace i na méně doteků, ale pak se dopustíme banálních chyb v 1. doteku s míčem a naprosto zbytečných ztrát, kdy nejsme pod tlakem soupeře. Z těchto chyb nás soupeř přečísloval, my náběhy nebyli schopni zachytávat a proto jsme nakonec prohráli.