Rakousko Bad Leonfelden

Na závěr podzimní části sezóny si kategorie U15 (r. 2007 a mladší) udělala drobné zpestření a to výjezdem k přátelskému utkání do Rakouska. Zde se utkala se stejně starým výběrem místního SU Vortuna Bad Leonfelden. Utkání se odehrálo v krásném areálu, kam mimo jiné jezdí na soustředění i týmy jako AC Sparta Praha či Celtic Glasgow. Vortuna Bad Leonfelden má velmi silného partnera, společnost Hochreiter, která podporuje celý klub od mládeže až po dospělé. Vytváří možnost spojení fotbalu, vzdělání a pracovních příležitostí.

Před utkáním bylo velmi těžké hledat favorita, jelikož výkonnost jednotlivých týmů byla pro obě strany jistou neznámou. O výsledek ovšem tolik nešlo, cílem byla především konfrontace s rakouským fotbalem. Domácí celek je velice ambiciózní, jejich A-tým hraje 5. nejvyšší soutěž a netají se postupovými plány. Musíme uznat, že při předchozí úvodní návštěvě jsme měli možnost vidět místní derby v nedalekém Rohrbachu a úroveň utkání nás příjemně překvapila. Lze jen těžko srovnávat, ale nebáli bychom se tento souboj přirovnat minimálně k zápasům špičky naší divize. A co se týče atmosféry samotného zápasu, tak bychom museli ještě tak o dvě soutěže v porovnání s ČR přidat.

Zápas se hrál 3x 30 minut a to zejména z důvodu, aby si zahráli všichni kluci, kteří se výjezdu zúčastnili. Úvod utkání patřil domácím a již v úvodu vstřelili krásnou první branku za pomoci břevna. Po cca 10 minutách jsme se rozkoukali a odehráli výbornou 15 minutovou pasáž, během které se nám podařilo vyrovnat - autor branky Tobiáš Filip. První třetina skončila 1:1. V té druhé se nám podařilo otočit skóre na 2:1 zásluhou Standy Schlehofera. Bohužel v závěrečné části jsme 3x inkasovali a nakonec prohráli 4:2. Jak již bylo uvedeno, výsledek nebyl tím nejdůležitějším, ocenil bych naše trenéry, kteří protočili celou sestavu a dopřáli tak všem klukům nevšední zážitek. Zápas byl obecně velmi vyrovnaný a jednoznačně splnil svůj účel. Hvězdou zápasu byla trošku nečekaně domácí hráčka, která vstřelila 3 branky a u té čtvrté asistovala. Po zápase jsme se dozvěděli, že tato talentovaná hráčka (pozn. Jana Rauch r. 2006) je reprezentantkou Rakouska v U17 a aktuálně přestupuje do Linze.

Byli jsme velmi rádi, že se podařilo tento výjezd zrealizovat, jelikož do poslední chvíle nebylo nic jisté díky situaci spojené s COVID-19. Poděkování patří především domácímu celku, který nás vřele pohostil a umožnil nám opravdu zajímavý zážitek. Snad se celková situace do budoucna zlepší a budeme moci soupeři tuto návštěvu oplatit.