ZÁPASY - KOMENTÁŘE KP

Starší žáci - sezona 2018/2019

15. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 31.3. 2019
Třeboň/Dobrá Voda - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 7:1 ( 1:0 )
Góly: 25. Bicenc, 36. a 63. Kotrba, 48. Divoký, 51., 54. a 60. Koranda
Sestava: Dvořáček - Schneedörfler, Jašek, Silverthorn, Brandejs - Feik, Vokoun - Doucha, Lachout, Smrž ( C ) - Táfl 
Střídali: Kášek, Král, Drhovský

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Ve 2. jarním kole nás čekal fyzicky silný soupeř, kde hraje hodně kluků ročníku 04 s fyzickými parametry dorostenců. Na to jsme chtěli zareagovat a trochu pozměnit rozestavení. Ofenzivního Lachouta měli směrem dopředu doplňovat krajní záložníci s útočníkem. Defenzivnější úkoly tentokrát měli Vokoun s Feikem, kteří měli držet střed hřiště a narušovat rozehrávku Třeboně. Tyto 2 hráče jsme zvolili záměrně kvůli jejich fyzickým parametrům. První poločas se nám vedlo držet se soupeřem krok a to i přesto, že jsme jednou inkasovali. Škoda neproměněných šancí z naší strany. Druhý poločas ovlivnily 3 aspekty. Prvním bylo nucené střídání Lachouta hned v úvodních minutách na podezření z otřesu mozku, dalším byl rychle inkasovaný gól již po několika sekundách hry a tím třetím aspektem bylo, že jsme už odešli fyzicky - soupeř je v tomto zkrátka lépe, jelikož jejich hráči chodí hrát i za dorost. My jsme dnes hráli to, na co jsme měli a díky prvnímu poločasu víme, že máme i možnost rozestavení, ve kterém můžeme hrát dobře směrem do defenzívy a zároveň nebezpečně do ofenzívy, pokud ještě více doplníme hru od zadních řad. 

Plusem je i zařazení mladšího žáka Káška ( r.2007 ) do hry, který se rozhodně neztratil a v některých zápasech může být velmi platným hráčem.

14. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 24.3. 2019
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - TJ Slavoj Český Krumlov 2:5 ( 0:1 )
Góly: 50. Lachout, 60. Doucha -21., 53. a 57. Kastenmajer, 43. Matějček, 55. Trapl
Sestava: Dvořáček - Sova, Lachout, Jašek, Brandejs - Feik, Smrž ( C ), Táfl, Doucha ( Tomášek ) - Vokoun ( Drhovský ), Silverthorn ( Medek )

1. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 10.11. 2018
TJ Slavoj Český Krumlov - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 3:2 na pen. ( 1:1 )
Góly:
7. a 52. Kastenmajer - 13. Smrž, 66. Trapl ( vlastní )
Sestava: Paulík - Schneedörfler, Jašek, Lachout, Sova - Feik, Smrž ( C ), Táfl, Doucha - Bárta ( Tomášek ), Drhovský ( Medek )

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Z tohoto utkání proti těžkému soupeři můžeme odejít se vztyčenou hlavou. V první půli byli domácí lepší, my jsme byli zbrklí v práci s míčem a trvalo nám dostupovat hráče. Tyto činnosti jsme zlepšili v druhé části, kdy jsme byli schopni soupeře i zatlačit. Remíza odpovídá průběhu zápasu. Prohra na penalty zamrzí, ale tady je to vždy o momentálním rozpoložení a psychické stránce. Rozhodlo se ve hře, kde jsme inkasovali kvůli malému důrazu v našem vápně.

13. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 3.11. 2018
TJ Šumavan Vimperk - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 4:6 ( 3:1 ) 
Góly:
17. a 33. Benda, 22. Kecskés, 50. Paletář - 23., 43., 55., 58. a 67. Lachout, 69. Vokoun
Sestava: Krahula - Schneedörfler, Jašek, Lachout, Sova - Feik, Smrž ( C ), Táfl, Doucha - Vokoun, Bárta ( střídali: Drhovský, Tomášek, Král, Gura )

12. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 28.10. 2018
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - FK Spartak Kaplice 0:1 ( 0:0 )
Góly: 68. Muška
Sestava: Krahula - Sova, Jašek, Lachout, Brandejs - Feik, Smrž ( C ), Táfl, Doucha ( Musil ) - Vokoun, Tomášek ( Král )


Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Vyrovnaný zápas, kterému by odpovídala remíza. Přesto jsme spíše my byli tím nebezpečnějším týmem. Soupeř za celý zápas 2x vystřelil na branku, bohužel z toho v závěru vytěžil jediný a rozhodující gól.

11. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 21.10. 2018
FK Malše Roudné - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 3:2 ( 2:0 )
Góly:
3. a 52. Macák, 23. Hlávka - 58. a 70. z pen. Lachout
Sestava: Krahula - Schneedörfler, Lachout, Jašek, Brandejs - Král, Smrž ( C ), Táfl, Doucha - Vokoun, Sova
Střídali: Feik, Tomášek, Silverthorn, Drhovský

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Další kolo a další zápas s týmem ze špičky KP ( 2.místo ). Oproti zápasu s Loko ČB byl soupeř o třídu výše a od prvních minut nás nepouštěl za půli. Skvěle za domácí hrál Macák, na kterého byli kluci před zápasem upozorněni, ale přesto nám dal 2 góly. Několik dalších situací domácí zahodili a tak jsme o poločase prohrávali o 2 branky. V šatně jsme si řekli, že nemáme co ztratit a jdeme zkusit ze zápasem něco udělat, čemuž jsme chtěli pomoci zařazením Lachouta do zálohy. I přesto, že domácí byli pořád tím lepším týmem, tak jsme se dokázali dostávat častěji na soupeřovu polovinu a být nebezpeční. Chtěli bychom moc, když bych řekl, že jsme mohli sahat po remíze, jelikož jsme klidně mohli 6:2 prohrát, ale myslím si, že se za poslední 2 zápasy nemají kluci za co stydět, přičemž nelze opomenout, že nám zásadním způsobem pomáhá Lachy, za což mu patří velký dík. V dalším zápase proti Kaplici zkusíme jít vstříc výhře.

10. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 14.10. 2018
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - FK Lokomotiva ČB 1:3 ( 1:1 )
Góly: 25. Táfl - 30. a 69. Pranevský, 37. Kryeziu
Sestava: Paulík - Sova, Lachout, Jašek, Brandejs - Feik, Smrž ( C ), Táfl, Doucha - Vokoun, Silverthorn
Střídali: Král, Musil, Dostrašil, Drhovský, Medek

Hodnocení ( ternér Pekárek ):

Tento zápas měl být jasnou záležitostí pro hosty, kteří suverénně vévodí KP bez ztráty bodu. Nicméně se stále s klukama bavíme o tom, že každý je k poražení, což jsme si v tomto utkání dokázali. Soupeř z ČB byl sice lepším týmem, ale překvapivě se nejednalo o tak markantní rozdíl. Kluci opět podali týmový výkon a soupeř si až do závěrěčných minut nemohl být jistý vítězstvím. Pochvala patří Paulíkovi, který nám jakožto mladší žák pomohl při absenci stálých brankářů.

9. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 7.10. 2018
FC ZVVZ Milevsko - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 0:1 ( 0:1 )
Góly: 33. Lachout
Sestava: Dvořáček - Schneedörfler, Lachout, Jašek, Brandejs - Feik, Smrž ( C ), Táfl, Doucha - Sova, Vokoun
Střídali: Král, Drhovský, Silverthorn, Bárta

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Na tréninku jsme si s klukama řekli, že si v tomto utkání jedeme jednoznačně pro výhru. Ohledně sestavy jsme navázali na kostru 2.pol. s Blatnou a zároveň si připomněli, na jakých principech musí být naše hra založena. Z tohoto hlediska musíme před kluky smeknout, jelikož prakticky vše splnili. Soupeř se za celý zápas nedostal do vážnější situace a díky přeskupení postů jsme dokázali eliminovat jejich nejlepší hráče. Fotbalovější jsme bohužel nebyli, ale týmovější jednoznačně ano. V tomto utkání jsme fungovali jako parta a jako parta jsme také vyhráli. Pokud budeme hrát takto, tak nevidím v záchraně žádný problém. Jen tak dál!

8. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 30.9. 2018
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - TJ Blatná 5:7 ( 0:5 )
Góly: 37., 45. a 55. Lachout, 40. Vokoun, 52. Smrž - 4. Krátký, 18. a 70. Šejvar, 21. a 67. Fejtl, 32. Bláha, 34. Fous
Sestava: Dvořáček - Tomášek, Feik, Jašek, Sova - Táfl, Smrž ( C ), Lachout, Vokoun - Brandejs, Schneedörfler ( střídali: Král, Silverthorn, Drhovský, Bárta )

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

V tomto zápase jsme odehráli dva naprosto rozdílné poločasy. V poločase prvním jsme sice nastřelili 2x brankovou konstrukci, ale jinak si s námi soupeř dělal, co chtěl. Vůbec jsme nebyli na hřišti schopni komunikovat, přebírat hráče, zajišťovat se a tak si mezi námi chodil soupeř jak mezi kužely. Do kabin jsme šli za stavu 0:5 a v tu chvíli nikdo nevěřil, že bychom ze zápasem ještě něco mohli udělat. Ne tak my sami. O poločase v kabině jsme si řekli, že chceme minimálně 2.poločas vyhrát. Tady musím vyzdvihnout motivační řeč Lachouta, který neskutečně kluky povzbudil. Zárověň jsme totálně proházeli posty. Co jsme si řekli, to jsme splnili, 2.pol. jsme vyhráli 5:2. Je sice škoda, že jsme utkání nedotáhli alespoň do penalt a dostali 2 góly až v závěru, ale od tohoto výkonu se doufám odrazíme, jelikož kluci sami pochopili, že můžeme být konkurenceschopní!

7. kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 22.9.2018
FK Jindřichův Hradec - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 4:0 ( 2:0 )
Góly: 3., 7., 52. z pen. a 66. Petr
Sestava: Dvořáček - Tomášek, Feik, Jašek, Doucha - Brandejs, Smrž ( C ), Silverthorn, Táfl - Sova, Schneedörfler
Střídali: Medek, Bárta, Gura

6.kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 16.9.2018
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - Junior Strakonice 1:0 (1:0)
Góly:  25. Sova Vlastimil
Sestava:
Dvořášek - Tomášek, Feik, Jašek, Brandejs - Doucha, Lachout, Smrž ( C ), Táfl - Sova, Schneedörfler
Střídali: Musil, Drhovský, Vokoun

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

V zápase, který moc fotbalové krásy nepřinesl, jsme poprvé vyhráli. První poločas byl nepřesný z obou stran, v tom druhém hráli pouze Strakonice, které nás nepouštěly vůbec přes půlku. V naší hře chybí roztahování hřiště, náběhy po lajnách a celkově kombinace, kdy máme problém dát si 2 přihrávky po sobě. Jediný gól který jsme vstřelili, padl po ose Lachout - Vokoun ( nejmladší hráč na hřišti ) - Sova. Navíc soupeř 2. minuty před koncem nastřelil břevno. Ale i přesto, že vítězství je hodně utrápené a měla by být vidět především hra, jelikož se jedná o mládež, tak přesto si ho velice cením.

5.kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 8.9.2018.
FK Tatran Prachatice - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 7:0 (3:0)
Góly:
14. Novák Daniel, 17. Vozandych Jiří, 33. Vozandych Jiří, 38. Vozandych Jiří, 39. Břicháček Adam, 40. Novák Daniel, 64. Srch Adam
Sestava: 

4.kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 2.9.2018
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - SK Čtyři Dvory 1:2 po pen. ( 1:0 )
Góly: 12. Lachout - 42. Písko
Sestava:
Krahula- Brandejs, Jašek, Feik, Tomášek - Táfl, Smrž ( C ), Lachout, Sova - Bárta, Schneedörfler
Střídali: Musil, Medek, Drhovský, Silverthorn

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Ve 3. kole KP jsme se dočkali prvních bodů,kdy kluci předváděli pěkný fotbal. Remíza je zasloužená, jelikož odpovídá průběhu zápasu, kdy oba týmy byly vyrovnané. Nicméně blíž k výhře jsme měli přesto my, bohužel 2x jsme nastřelili tyč. Penalty se nám už nevydařily, ale u nich je to vždy loterie, kde může hrát roli psychická stránka. Díky všem za výkon.

3.kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 26.8.2018.
Hradiště/Písek B - FK Meteor Tábor/SK Větrovy 9:0 ( 4:0 )
Góly:

Sestava:

2.kolo - Mistrovské utkání KP starších žáků 19.8.2018.
FK Meteor Tábor/SK Větrovy - Třeboň A/ Dobrá Voda 0:3 ( 0:1 )
Góly:
35. Divoký, 57. Koranda, 67. Hamr
Sestava: Krahula - Joštová ( Doucha ), Jašek, Lachout, Tomášek - Král ( Schneedörfler ), Feik, Táfl ( Medek ), Drhovský - Smrž ( K ), Bárta ( Vokoun )

Hodnocení ( trenér Pekárek ):
V prvním kole KP které hrajeme společně s Větrovy, jsme proti silnému soupeři prohráli. Soupeř nás přetlačil zejména silově, což se klukům vyčítat nedá, jelikož tuto soutež hrajeme prakticky s ročníkem 2005 ( někdy doplněného o r.2006 ) proti ročníkům 2004,2005 ( v případě holek i 2003 ). S tím souvisí i to, že drtivá většina kluků byla poprvé na velkém hřišti.

Osobně děkuji za výpomoc Lachymu, který nám dnes pomohl. Uvidíme, co přinesou další zápasy, jelikož se budou muset kluci otrkávat a sbírat postupně zkušenosti. Základním předpokladem bude pravidelná docházka, jinak naše situace bude o dost těžší.