17. kolo - 1. A skup. B
FK Meteor Tábor - FC ZVVZ Milevsko 0:2 (0:1)
Góly: 8. Csanda Jakub, 85. Svojše Jakub
Sestava: Šedivý - J.Bartáček (76' J.Novák), Janošík, J.Svatek, Jak.Pípal - Maštalíř, Štumfol (46' Švejda) - Lorenc (46' Scheufler), Kollárik (58' Jíra), Löffler - R.Ševčík (58' T.Kukla)

TRAGÉDIE. Tímto slovem by se dalo popsat utkání proti rezervě Milevska. Po dvou výhrách, kdy jsme předvedli solidní výkony, přišel pád zpět na zem.

Úvod utkání se nám ještě jakžtakž vydařil. Byli jsme aktivnější, zahrávali jsme velké množství rohových kopů, ovšem bez důrazu a touhy vstřelit branku se skóruje jen velmi těžko. Pravdou je i to, že tentokrát nás trápila i samotná exekuce standartních situací. Soupeř udeřil hned z první své akce, kdy po našem nedůrazu na pravé straně se otevřel střed hřiště a soupeř se po pohledné kombinaci ujal vedení. Inkasovaná branka nám vůbec nepomohla a ukázala se jako rozhodující faktor celého utkání. Už před zápasem nebylo "cítit" to správné napětí a odhodlání. V utkání se tato předtucha do puntíku naplnila.

Druhý poločas z naší strany nebyl o nic lepší, možná naopak. Nedokázali jsme zklidnit hru a udržet míč na zemi. A když se k našemu špatnému výkonu přidal i soupeř, tak fotbal doslova plakal. Nejen, že nebyly k vidění žádné fotbalové akce, ale zápasu chyběl i náboj a nasazení. Šance v zápase téměř vůbec nebyly k vidění. Přesto všechno jsme mohli vyrovnat v 82.minutě, kdy se po akci T.Kukly dostal tváří v tvář brankáři zkušený J.Novák, ale bohužel nedokázal naši největší šanci v zápase přetavit v branku. Chvíli na to došlo ke komické situaci na naší polovině, kde nedokázali do bezpečí odehrát míč brankář ani naši obránci a hostující útočník toho dokonale využil, když ze 40 metrů zakončoval do opuštěné branky - 0:2.

Po prvních dvou utkání přišlo vystřízlivění. Je třeba si uvědomit, že nemáme na to, abychom soupeře přehráli bez 100% nasazení. A právě za náš laxní a ostudný výkon jsme si prohru zasloužili, ačkoliv mladý kádr soupeře toho nepředvedl o moc více. O to více bolí naprosto zbytečně ztracené body. Ve vší úctě k soupeři jsem přesvědčen, že nás čekají daleko těžší utkání. Přes opravdu bídný výkon bych vyzdvihl dva hráče - za první poločas zkušeného R.Ševčíka, který se srdnatě bil na hrotu útoku a za poločas druhý střídajícího T.Kuklu, na kterém byla vidět enormní snaha o zvrácení nepříznivého výsledku. Kdyby se k němu připojilo více hráčů, věřím, že bychom alespoň bod získali.

Foto ze zápasu ve fotogalerii

16. kolo - 1. A skup. B
Slavoj Hrdějovice - FK Meteor Tábor 0:1 (0:0)
Góly: 91' Löffler           Asistence: Švejda

Sestava: Šedivý - J.Bartáček, Janošík, J.Svatek, Pilař - Jak.Pípal, Štumfol (70' Maštalíř) - Lorenc (65' Švejda), Kollárik, Löffler - T.Kukla

Druhé jarní kolo jsme zajížděli do Hrdějovic, se kterými jsme na podzim odehráli vyrovnané utkání, kdy se přiklonilo štěstí k hostujícímu celku. Velmi podobné to bylo i tentokrát.

Opět jsme měli vydařený vstup do utkání. Hned v úvodu Kollárik trefil břevno a v několika nebezpečných situací se objevil T. Kukla. Domácí první poločas byli v obranné fázi poněkud neopatrní a my jsme toho dokázali využívat, ovšem vyjma vstřelení branek. Domácí byli nebezpeční spíše ze standardních situací, kterých na hřišti menších rozměrů bývá zpravidla vždy více. S prvním dějstvím jsme mohli být, co se týče předvedeného výkonu, celkem spokojeni, i když to tentokrát nemělo takové parametry jako domácí utkání s Nemanicemi.

Druhý poločas byl již o něčem jiném. Do zhruba 55. minuty jsme hráli slušně, ale poté nás soupeř postupně začal přitlačovat na naší polovinu a čím víc se utkání blížilo ke svému konci, tak tlak domácího týmu narůstal. Sice se nám podařilo cca v 68. minutě vstřelit branku, ale nebyla uznána pro údajný offside. V závěru jsme nervózně sledovali časomíru a přáli si odvézt kýžený bod. V 91. minutě se zrodila rozhodující akce utkání. Nejprve byl na půlící čáře faulován Švejda, který rychle rozehrál na Löfflera, jenž se bravurní individuální akcí přes půl hřiště dostal až před brankáře, kde chladnokrevně zakončil a stal se tak opět hrdinou utkání.

Opět jsme předvedli výkon plný nasazení a odhodlání porvat se o vítězství. Tentokrát je naše výhra sice nezasloužená, utkání by v součtu obou poločasů slušela spíše remíza, ale když vzpomeneme na již zmiňovaný vzájemný souboj z podzimu, tak se misky vah vyrovnaly. Z individuálních výkonů  bych tentokrát vyzdvihl oba stopery J. Svatka s Janošíkem.

15. kolo - 1. A skup. B
FK Meteor Tábor - SK Nemanice 1:0 (0:0)
Góly: 68' Löffler
Sestava: Šedivý - J.Bartáček, R.Ševčík, J.Svatek, Jak.Pípal - Štumfol (89' Färber), Maštalíř - Scheufler, Kollárik (82' Pilař), Löffler - Švejda (48' T.Kukla)

První mistrovské utkání jsme odehráli na domácím hřišti, které bylo navzdory letošní dlouhé zimě v celkem obstojné kondici. Přivítali jsme 5.tým tabulky a velmi dobře jsme si uvědomovali jeho kvalitu, kterou nám předvedl v prvním utkání sezóny na svém hřišti. Chtěli jsme ovšem navázat na povedenou zimní přípravu a v tomto utkání se nám to podařilo takřka ze 100%.

Zejména první poločas byl podle našich představ. Působilo to dojmem, že soupeř si přijel zahrát fotbal a my šli do utkání s touhou zvítězit. Již v první minutě jsme se mohli ujmout vedení, kdyby Löffler lépe mířil hlavou po centru Scheuflera. V 16.minutě jsme byli ke gólu ještě blíže, ale precizně zahraný přímý kop Štumfola zastavila tyč. O 10 minut později měl obrovskou příležitost dobře hrající mladý Švejda, ale samostatný únik zakončil mimo 3 tyče. Měli jsme i další příležitosti, ale nepřesnost v zakončení držela ukazatel skóre beze změn, což museli po prvním dějství kvitovat zejména hosté, kteří celý poločas tahali za kratší konec.

Druhá půle už byla vyrovnanější. Soupeř byl dle mého názoru o něco lepším, ale v součtu celého utkání nezůstala tentokrát fotbalová spravedlnost slepá. Klíčovým momentem utkání byla 56.minuta, kdy náš brankář Šedivý zlikvidoval samostatný nájezd. 12 minut na to se prosadil v osobním souboji Löffler a povedenou střelou nás poslal do zaslouženého vedení. Do konce utkání bylo k vidění ještě několik zajímavých momentů, z nichž stojí za zmínku zejména příležitost Jakuba Pípala, který ani nadvakrát nedokázal z bezprostřední blízkosti propálit v 73.minutě brankáře hostů. Posledních 10 minut jsme byli nuceni se uchýlit, po červené kartě R.Ševčíkovi, k urputné defenzivě. Díky obětavosti celého týmu se nám podařilo vítězství uhájit a vstoupit tak úspěšně do jarní části sezóny.

Za výkon proti Nemanicím musím pochválit celé mužstvo. Podalo opravdu nadstandartní výkon a především první půle se velice přibližovala ideálu. Velká škoda celé řady neproměněných příležitostí. Z jednotlivců bych vyzdvihl Löfflera, který kromě vstřelené branky byl permanentní hrozbou pro hostující obranu.