ZÁPASY - KOMENTÁŘE

Starší dorost

Mistovské utkání KP staršího dorostu 11.11. - 13.kolo
Lokomotiva ČB - FK Meteor Tábor 1:2 (0:1) 3:4 p.k.
Góly: 73. Janů Josef - 14. Švejda Daniel
Sestava:Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Matějček (64´Svorad), Dvořák (64´Pošmura), Pošmura (49´Štrincl), Svorad (58´Sedláček) - Ammer (56´Michalec) - Švejda, Makovec (72´Mikulčák)
Do utkání jsme vstoupili aktivně soupeře jsme přehrávali dokázali jsme jít do vedení, ale poté se naše dominance vytratila a utkání spíše připomínalo boj o každý metr, těžký terén a neustále osobní souboje vyústili v naši chybu, kterou soupeř potrestal, kdy jsme nebyli zformováni. Ke konci utkání jsme soupeře zkoušeli ještě zalačit, ale nedokázali jsme si vytvořit vyloženou šanci. Utkání šlo do penalt, kde opět exceloval brankář Peterka. Cíl pro podzimní část splněn, děkuji klukům za přístup a nasazení.
Hráči utkání: Peterka, Hořejší, Pecka, Peška, Makovec.

Mistovské utkání KP staršího dorostu 3.11. - 12.kolo
FK Meteor Tábor - SK Slavia ČB 2:1 (1:0)
Góly:  4. Švejda Daniel, 72. Mikulčák Michal - 51. Hronek Zdeněk
Sestava: Kolář - Pecka (C), Hořejší, Peška - Matějček (46´Sedláček), Mrzena (46´Dvořák), Pošmura (53´Štrincl), Svorad (57´Michalec) - Ammer (70´Mikulčák) - Švejda, Makovec (79´ Svorad)
Do utkání jsme vstoupili aktivně, soupeře jsme zatlačili a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Brzo se nám podařilo jít do vedení, ale zhruba po 20-ti minutách se naše efektivita a kontrola nad utkáním vytratila. Soupeř dokázal srovnat po smolném gólu. My jsme pak dokázali zvýšit tempo a podařilo se nám vedení strhnout na naši stranu. Závěr utkání jsme si dokázali pohlídat a zaslouženě jsme získali 3 body.
Hráči utkání: Pecka, Švejda, Mikulčák, Kolář, Makovec

Mistovské utkání KP staršího dorostu 27.10. - 11.kolo
SK Čtyři Dvory - FK Meteor Tábor 0:1 (0:1)
Góly: 10. Pošmura Ondřej
Sestava: Peterka - Lachout, Hořejší, Peška - Matějček (55´ Michalec), Dvořák (46´ Mrzena), Pošmura (63´Štrincl), Svorad (46´Sedláček) - Ammer (73´Mikulčák) - Švejda (C), Makovec
V tomto utkání jsme doslova urvali 3 body. Na těžkém terénu se nám nedařila kombinace a chvílemi to spíše vypadalo jako boj o každý metr a ne fotbal. Do vedení jsme šli po velmi dobře zahraném rohu. Celkově zbytek utkání bylo spíše mezi šestnáctkami. Soupeř se dostal do pár šancí, které opět zneškodnil fantastický Peterka.
Hráči utkání: Peterka, Lachout, Hořejší

Mistovské utkání KP staršího dorostu 20.10. - 10.kolo
FK Meteor Tábor - TJ Blatná 2:1 (0:0) 3:1 p.k.
Góly:  48. Dvořák Ondřej - 87. Maleček Jonáš (pen.)
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Matějček (57´Široký), Štrincl (75´Novák, 86' Štrincl), Dvořák, Svorad (46´Štrouf) - Ammer - Michalec (46´Mikulčák, 81´Michalec), Švejda
Do utkání jsme vstoupili pasivně, Soupeř během prvních 10ti minut kopal 5 rohů, nám se vše podařilo bezchybně ubránit. Poté jsme převzali iniciativu my, dařila se obranná, přechodová i předfinální fáze. Bohužel opět jsme selhali ve finální fázi. Mnoho vytvořených šancí jsme nedokázali proměnit. Podařilo se nám jít do vedení po pěkné akci ve 46´. Soupeř dokázal vyrovnat v 86´ ze sporného pokutového kopu. My se, ale na to nemůžeme vymlouvat, neměli jsme soupeře do takové šance vůbec pustit a v poklidu ubránit nejtěsnější vedení. Druhý bod nám fantastiky vychytal brankář Peterka.
Hráči utkání: Švejda, Ammer, Pecka, Peterka

Mistovské utkání KP staršího dorostu 14.10. - 9.kolo
FK Vodňany - FK Meteor Tábor 0:1 (0:1)
Góly: 20. Švejda Daniel
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Matějček (46´Štrouf), Dvořák, Mrzena (33´Štrincl), Svorad (69´Mikulčák) - Ammer - Švejda, Makovec (60´Michalec, 81´Novák)
Do utkání jsme vstoupili v roli favorita. Od prvních minut se nám dařila kombinace a předváděli jsme pohlednou hru. Bohužel je trestuhodné, že z 25-ti střeleckých pokusů se ujme jedna ušmudlaná střela. Soupeř nám zahrozil ze dvou šancí, při kterých nás podržel brankář Peterka. S výkonem kluků jsem spokojen, jen potřebujeme stále dopilovat finální fázi.
Hráči utkání: Peška, Hořejší, Pecka, Ammer, Dvořák, Svorad

Mistovské utkání KP staršího dorostu 30.9. - 7.kolo
ZVVZ Milevsko - FK Meteor Tábor 1:2 (1:1)
Góly:  16. Květ Vojtěch - 20. Švejda Daniel, 90. Dvořák Ondřej
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Matějček (27´Štrouf), Mrzena, Štrincl, Svorad (46´Matějček, 60´Široký) - Švejda - Ammer (56´Mikulčák), Makovec (73´Dvořák)
Dnešní utkání nás čekalo u lídra soutěže. Vstup do utkání se nám povedl, dařila se kombinace, ale soupeře jsme bohužel nechali jít do vedení, brzo na to se nám po rohovém kopu podařilo srovnat. Druhý poločas se vytratila kvalita a utkání bylo hodně rozkouskované, nikdo nechtěl udělat lacinou chybu a vypadalo to, že utkání půjde do pokutových kopů. Nám se se štěstím podařilo v poslední minutě utkání vystřelit všechny body.
Hráči utkání: Hořejší, Mrzena, Štrincl, Švejda

Mistovské utkání KP staršího dorostu 22.9. - 6.kolo
FK Meteor Tábor - FK Tatran Prachatice 3:1 (2:0)
Góly: 23´Štrincl, 32´Makovec, 89´Mikulčák
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Matějček (46´Novák), Mrzena (70´Svorad), Dvořák, Svorad (22´Široký) - Štrincl - Michalec (22´Mikulčák), Makovec (70´Matějček)
Do utkání jsme vstoupili špatně, nedařila se kombinace a zlobil nás první dotek. Paradoxně jsme dokázali vstřelit 2 branky do poločasu, nutno ale dodat, že soupeř nás první půlku přehrával. Druhý poločas jsme srovnali kombinaci a hráli jsme svou hru. Ke konci se nám podařilo vedení ještě navýšit. Objektivně musíme přiznat, že utkání by slušel nerozhodný stav.
Hráči utkání: Široký, Peška, Peterka

Mistovské utkání KP staršího dorostu 16.9. - 5.kolo
Tatran Lomnice nad Lužnicí - FK Meteor Tábor 0:1 (0:0)
Góly: 62´Pecka
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Štrouf (29´Široký, 61´Mikulčák, 85´Matějček), Mrzena, Pošmura (72´Novák), Matějček (54´Sedláček) - Štrincl - Michalec, Svorad
Dnešní utkání pro nás přineslo toužebné 3 body, bohužel od prvních minut jsme se podřídili soupeřovu anti-fotbalu a nehráli jsme svojí hru, i přesto jsme si dokázali vytvořit jasné gólové příležitosti. Druhý poločas jsme se srovnali a soupeře jsme zmáčkli a začali jsme plnit stanovené úkoly, vytvořili jsme si spoustu dalších šancí a konečně jsme jednu proměnily, Po rohovém kopu, se prosadil náš kapitán. Ke konci zápasu jsme se soustředili na obranný blok a udrželi jsme vedení.
Hráči zápasu: Mrzena, Štrincl, Pošmura, Peška, Pecka.

Mistovské utkání KP staršího dorostu 8.9. - 4.kolo
FK Meteor Tábor - TJ Šumavan Vimperk 0:1 (0:1)
Góly: 
Sestava:Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Štrouf (65´Široký), Mrzena, Dvořák (80´Štrincl), Svorad (46´Matějček) - Štrincl (68´Mikulčák) - Michalec, Makovec (70´Benedikt, 80´Makovec)
Toto utkání pro nás bylo velmi smolné. Soupeř šel brzy do vedení, díky naší chybě ve středu hřiště. Poté jsme soupeře zamkli a vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, soupeře držel výborným výkonem brankář. Soupeř nás ohrozil minimálně, ale když už se dostal k zakončení tak nás podržel brankář Peterka. Bohužel se potvrdilo jak fotbal nemá logiku, tým který kombinuje a ovládá hru vyjde bodově na prázdno. Hráči utkání: Peterka, Peška, Mrzena, Makovec

Mistovské utkání KP mladšího dorostu 1.9. - 3.kolo
FK Meteor Tábor - TJ Hradiště/Písek B 2:1 (1:0)
Góly: 3´Matějček, 84´Švejda
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Štrouf (75´Matějček), Mrzena (60´Dvořák), Pošmura (67´Mrzena), Matějček (46´Svorad) - Švejda - Michalec (74´Mikulčák), Štrincl (46´Makovec)
Do utkání jsme vstoupili aktivně, podařilo se nám brzy jít do vedení. Poté jsme se nepochopitelně přizpůsobili hře soupeře, kdy se nám vytratila kombinace a spíše to připomínalo boj o každý metr. Soupeř se štěstím vyrovnal stav. Nám se podařilo semknout a díky týmovému bojovnému výkonu jsme zvýšili tlak na soupeře a šli jsme opět do vedení. Stále musíme zapracovat na kombinaci a držení našeho herního stylu.
Hráči utkání: Hořejší, Švejda, Pošmura

Mistovské utkání KP staršího dorostu 26.8. - 2.kolo
Slavoj Český Krumlov - FK Meteor Tábor 0:3 (0:2)
Góly: 35´,45´Švejda, 51´Matějček
Sestava: Peterka - Pecka (C), Hořejší, Peška - Sedláček (46´Svorad), Mrzena (60´Pošmura, 85´Makovec), Pošmura (34´Dvořák), Svorad (37´Matějček) - Švejda (79´Široký) - Michalec, Štrincl (46´Koliandr)
Dnešní utkání pro soupeře dopadlo ještě příznivě. Na hřišti jsme dokázali dominovat od úvodního hvizdu. Dařila se nám přechodová fáze, bohužel ta finální nebyla až tak produktivní. Utkání se nám podařilo překlopit výsledkově na naši stranu ke konci prvního poločasu.
Hráči utkání: Celý tým.

Mistovské utkání KP staršího dorostu 18.8. - 1.kolo
FK Meteor Tábor - SKP České Budějovice 0:2 (0:1)
Góly:
Sestava: Peterka - Svorad (68´Mikulčák, 78´Štrincl), Koliandr (65´Pecka), Pecka (C) (54´Ammer, 70´Švejda), Peška - Hořejší - Svorad, Dvořák (24´Michalec), Ammer (46´Dvořák), Štrincl (46´Matějček) - Švejda            (38´Mikulčák, 46´Pošmura)
Úvodní utkání v nové sezoně nedopadlo příznivě pro naše barvy. Do utkání jsme vstoupili rozpačitě, kupili jsme chybu za chybou a soupeř nás za to trestal. Nedařila se nám přechodová a finální fáze. Nebyli jsme schopni si vytvořit stoprocentní šanci. Smutné je, že soupeř nebyl nějak extra kvalitní. Máme před sebou dlouhou cestu a rozhodně na čem pracovat.Hráč utkání: Hořejší

                                       sezóna 2017-2018

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 17.6.2018 - 26. kolo
FK Meteor Tábor - Tatran Lomnice nad Lužnicí
4:1 (1:0)
Góly: 34. Michalec Petr, 62. Dařena Tomáš, 67. Michalec Petr, 70. Švejda Daniel - 49. Hrubý Patrik
Sestava:


Mistovské utkání KP staršího dorostu 10.6. - 25.kolo
SKP České Budějovice - FK Meteor 3:2 (2:2)
Góly: 30. Michal Martin, 32. Sypal Antonín, 85. Marek Lukáš - 12. Vaňo Christián, 26. Vaňo Christián
Sestava:

Mistovské utkání KP staršího dorostu 2.6. - 24.kolo
Slavoj Č.Krulov - FK Meteor 2:3 (2:1) pen.3:4
Góly: 4. Hofmann Lukáš, 40. Filip Patrik - 17. Vaňo Christián, 49. Švejda Daniel
Sestava: Peterka - Peška, Hořejší, Pecka - Mrzena, Švejda, Matějíček, Schmied, Kupka, Vaňo, Pošmura, Dařena, Dvořák, Michalec, Proksch

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 26.5.2018 - 23. kolo
FK Meteor Tábor - Lokomotiva ČB 3 : 2 (0:1 ) pen.4:2
Góly: 71. Dařena Tomáš, 80. Pecka Marek - 26. Djurov Nikola, 73. Djurov Nikola

Sestava: Peterka - Peška, Hořejší, Pecka - Svorad, Mrzena, Švejda, Matějíček - Schmied, Kupka, Vaňo, Pošmura, Dařena, Dvořák, Michalec, Klejna, Kolář

Oproti minulému zápasu byl souboj s Lokomotivou velmi fotbalový. V průběhu celé první půle si soupeři vytvořili několik šancí a celkově byli lepším celkem na hřišti, což se ukázalo i na skóre. O poločase jsme se rozhodli provést změny v taktice a šli jsme do něj s tím, že začneme hrát jednoduchý fotbal bez zbytečného nakopávání. To se nám vyplatilo a základních 90 minut jsme remizovali. Následovali penalty, kdy naši kluci ukázali větší přehled a všechny zakončili jako staří mazáci. Také byl důležitým faktorem jistota v bráně v podobě Pavla Peterky, který nás jak v průběhu zápasu, tak i ve finálovém rozstřelu podržel. Myslím si, že v tomto zápase hrál celý tým na 100% a všichni odvedli výborný výkon. Pokud bych měl vyzvednout výkon jednoho hráče, tak by jím byl Dan Kupka, který přihrával na oba naše góly.

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 19.5.2018 - 22. kolo
SK Slavia Č.B : FK Meteor Tábor   0:3
Góly:  Michalec 2x, Dařena
Sestava: Peterka-,Mrzena,Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Dařena, Schmied, Proksch, Kupka, Svorad,Pošmura

Domácí tým velmi dobře kombinoval a z první vážnější akce vznikla penalta,kterou zneškodnil velmi dobře chytající Peterka.Od této chvíle si myslím,že jsme začali hrát fotbal a šance které jsme si vytvořili proměňovali. Domácí přesto v druhé půli mohli korigovat,ale dnes jim zřejmě přáno nebylo.Naopak v závěru jsme mohli z dvou stoprocentních šancí skore navýšit,ale i nám už nic do domácí branky nespadlo.Klukům patří dík za odvedený výkon.

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 12.5.2018 - 21. kolo
FK Meteor Tábor : SK Čtyři Dvory 0:1
Sestava: Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Dařena, Schmied, Proksch, Kupka, Svorad,Klejna,Pošmura


Není co dodat.Vše podstatné jsme si pověděli hned po utkání.Zbytečně jsme se namočili do sestupových vod i když víme, že jsme jak minulé tak toto kolo mohli zvládnout.Z těch dnešních šancí už v 1. minutě mohlo byt 1:0 za dalších několik minut přidat pojistku kdy na zadní tyči nikdo z hráčů neni včas na doklepnutí,poté regulerní branka není uznána a zavěrečných 25 minut hra na jednu branku s pěti ohromnými šancemi ,které nedokážeme dostat do sítě soupeře,který neví kde mu hlava stojí a je jak na kolotoči.

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 6.5.2018 - 20. kolo
TJ Hradiště : FK Meteor Tábor 1:0
Sestava: Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Vaňo, Dařena, Schmied, Proksch, Kupka, Svorad, 


Zápas se nám vůbec nepovedl.Ze tří vyložených šancí jsme ani jednu nedali a v druhé půli to samé.Navíc posledních 25 min jsme dohrávali v poli o jednoho míň,presto jsme minimalně na bod mohli dosáhnout.Přesto i v deseti jsme měli v určitých pasažích navíc a kluky chci pochvalit.Škoda pro nás ztráty bodů.Musíme se do dalšího utkání v určitých směrech zlešit.

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 28. 4. 2018 - 19. kolo
FK Meteor Tábor : FK Vodňany  8:1  (5:0)
Góly : 23. a 87. Kupka, 24. Svorad, 29. a 31. Dařena, 36. a 54. Švejda, 89. Michalec

Sestava: Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Vaňo, Dařena, Proksch, Kupka, Svorad, Klejna

Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že bychom takto utkání zvládli. Ale od 20. minuty jsme už byli jednoznačně lepším mužstvem a zcela zaslouženě vyhráli. Kluky chválím za krásné branky a kombinace především v prvním poločase. Je nutné se opět dobře připravit na Hradiště a urvat všechny body. Poděkování patří rodičům za vytrvalé povzbuzování kluků.

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 21. 4. 2018 - 18. kolo
FK Roudné : FK Meteor Tábor 7:0 (2:0)
Góly: 
34. Wohlgemuth Lukáš, 42. Vodák Martin, 46. Míča Matěj, 48. Budín Filip, 65. Tibitanzl Matyáš, 68. Wohlgemuth Lukáš, 71. Budín Filip 
Sestava:
Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Hořejší, Vaňo,  Schmied, Proksch, Kupka, Svorad 

Domácím jsme zatápěli jen první půli a šance, které jsme si vytvořili, jsme nedali. Škoda pro nás. Druhou půli je lepší asi nehodnotit, těžko říci, co se klukům hlavou honilo, že to takto nezvládli. Další důležitý zápas nás čeká a ten je nutné vyhrát.

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 14. 4. 2018 - 17. kolo
FK Meteor Tábor : ZVVZ Milevsko 1:0 (1:0)
Góly:
 27. Dařena Tomáš
Sestava: Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Vaňo, Dařena, Schmied, Proksch, Kupka, Svorad, Klejna

V dnešním utkání jsme si vytvořili více šanci a nakonec se ujala jen jedna po dobré akci Vańo-Dařena.Druhý poločas byl slabší a hosté se do nás více opřeli,přesto jsme soupeře nepustili ani k ohrožení naší branky a zcela zaslouženě vyhráli.Další utkání nás čeká v Roudném. 

Foto ze zápasu ve fotogalerii

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 8. 4. 2018 - 16. kolo
Sokol Sezimovo Ústí : FK Meteor Tábor 1:3 (1:2)
Góly: 9. Mrúz Jan - 20. Švejda Daniel (pen.), 42. Lutovský Jan, 48. Klejna Jakub 
Sestava: Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Vaňo, Dařena, Schmied, Proksch, Kupka, Svorad, Klejna

Trenér René Ševčík

K derby jsme přistoupili zodpovědně. I když fotbal krásy moc nenabídnul, protože se hrálo na tréninkovém hřišti, byly k vidění krásné branky. Potvrdili jsme dobrý týmový výkon už z předešlého utkání. Přesto je stále co zlepšovat a poctivě sbírat body. Klukům patří dík za důležité tři body v derby se Sokolem. 

Mistrovské utkání KP staršího dorostu 30. 3. 2018 - 15. kolo
FK Meteor Tábor : Junior Strakonice 1:3 (0:1)
Góly: 50. Vaňo Christián - 29. Juhaňák David, 53. Brož Dominik, 85. Petráň Dominik
Sestava:Peterka-Lutovský, Pecka, Peška, Michalec, Švejda, Matějíček, Hořejší, Vaňo, Dařena, Schmied, Proksch, Kupka, Svorad, Klejna

Utkání by slušela remíza, ale hosté proměnili své šance, naopak naše končili na břevně. Byli jsme vyrovnaným soupeřem a je jen škoda, že naše šance zůstaly nevyužity. Chceme zvítězit už v derby se Sokolem a je nutné se dobře připravit.