Rozhovor s trenérem ročníku 2012 Tomášem Novákem

11.03.2021

Dalším rozhovorem, který jsme si pro vás připravili je rozhovor s bývalým hráčem A týmu a trenérem ročníku 2012 Tomášem Novákem. Tomáš se vyjádří k tomu jak je spokojený s podzimní částí sezony u kategorií, které trénuje a povypráví o tom, jak probíhala jeho fotbalová kariéra.

Jaká je spokojenost s výkony kategorií, které trénuješ v uplynulé části sezony?

Trénuji ročník 2012, což spadá do kategorie mladší přípravky. V této kategorii se z hravých dětí stávají fotbalisti, kteří už chtějí vítězit a fotbal jako takový je začíná bavit a chtějí mu celkově porozumět. Jako trenér se je snažím podpořit a zároveň je rozvinout po stránce technické. V tomto věku jsou kluci jako houby a když je zaujmeš tak informace a herní cvičení velmi rychle nasají a při zápase na hřišti je to znát. Z kluků jsem měl v uplynulé sezóně radost, bohužel nám předčasně skončila.

Myslíš si, že je nějaká šance, že se na Jaře bude hrát?

Myslím, že ne. Situace není dobrá. Dám raději na modlení, aby se začalo na podzim.

Jaký je tvůj názor na věci ohledně Covidu a na opatření, kvůli kterým se celou zimu nemohlo trénovat?

Není jiná možnost. Chtě, nechtě se musíme podřídit vládním nařízením. Jestli je to dobře, nebo špatně to nechám každému na vlastním uvážení. Na dětech to každopádně zanechá nenapravitelné stopy a to jak po stránce sportovní tak, po stránce školní výuky.

Jak dlouho trénuješ a trénoval si i jiný tým kromě Meteoru?

Trénuji kluky Metíku třetím rokem. Impulzem pro trénování bylo to, že s prvními fotbalovými krůčky začal můj syn. S touto skupinou jsem začal již v mini přípravce a třeba to společně dotáhneme až do chlapů. V žádném jiném klubu jsem nikdy netrénoval

Jaký máš názor na to jak si prozatím vede A tým, který si tuto sezonu prošel velkou obměnou mužstva?

Je to ostuda, ale A tým příliš nesleduji. Mužstvo výrazně omladilo a musí si zvyknout na chlapský fotbal. Myslím, že jejich výkonost půjde zápas od zápasu nahoru.

Hraješ stále fotbal, jak probíhala tvoje fotbalová kariéra?

Občas si ještě zahraju, jak se říká, na žížeň za B-tým Meteoru, ale mé aktivní fotbalové roky jsou již sečteny. Fotbalovou kariéru jsem téměř celou strávil v Meteoru Tábor a když se ohlédnu, mám na toto období jen hezké vzpomínky. Měli jsme skvělou partu výborných fotbalistů. Nyní je pro mě prioritou předat své zkušenosti mladým a perspektivním fotbalistům.

Děkujeme za rozhovor.