Rozhovor s trenérem ročníků 2009 a 2010 Janem Jirků

19.02.2021

Přinášíme vám další rozhovor, tentokrát s trenérem mládeže Janem Jirků, který trénuje starší přípravku a mladší žáky. V rozhovoru se vyjádří k situaci ohledně Covidu, zhodnotí uplynulou část sezony a povypráví o své fotbalové kariéře.

Jak by jsi zhodnotil podzimní část sezóny u kategorií, které trénuješ?

Na začátek chci poděkovat mým kolegům v tréninku Pepek Novák a Roman Řezáč. Start podzimní sezony byl v celku normální. Mohli jsme skupinově trénovat a hrát zápasy. Účast na tréninku byla maximální a zápasy odráželi naše úsilí z tréninku. Srdíčko, bojovnost a týmovost. Kluci se posouvali do předu. Potom nás chtěl přibrzdit virus ,ale i přes restrikce jsme trénink nepřerušili ,jen jsme se víc dostali do přírody a chodili běhat. Když bylo nejhůř pomohl individuální trénink. Takto většinou trénujeme přes Vánoce takže pro kluky žádná novinka. Učím kluky že individuální trénink je základ pro každého hráče ,který chce být lepší než ostatní.

Jaký je tvůj názor na to, že se kvůli Covidové situaci a vládním opatřením defacto celou zimu nemůže trénovat?

My jsme díky individuálu a výběhům trénovat nikdy nepřestali. mrzí mě že nehrajeme zápasy, ale věřím že se to otočí k lepšímu.

Myslíš si, že se soutěže na Jaře znovu rozjedou?

Nikdy jsem Covid jako závažnou nemoc nepopíral. Vidím a vím že zdravotníci toho mají opravdu moc. Smekám před nimi. Na druhou stranu sport dětí venku musí co nejrychleji začít. Tento zákaz absolutně nechápu! Takže sport dětí venku se pod tlakem veřejnosti rozběhne.

Jak dlouho trénuješ a trénoval si i jiný tým kromě Meteoru?

Vždy jsem trénoval jen přípravky na Meteoru Tábor. Trénuji už 10 let. Mohl by ze mě být dětský sportovní psycholog (smích). Teď už postupuji s kategorii do žáků a teším se na větší fotbal. Dost bylo zavazování tkaniček. Meteor Tábor je menší klub, ale plný oddaných lidí fotbalu. Proto jeho odchovanci začínají bojovat o 1.ligu!

A vůbec se nedivím. Ryba smrdí od hlavy i na Meteoru . Vedoucí a otrok klubu p. Včelák Petr je nejlepší Fachman ve fotbale, kterého znám a proto trenérský dres neměním.

Hraješ stále fotbal, jak probíhala tvoje fotbalová kariéra?

S Fotbalem jsem začínal na ševcích na Sezimáku. Pak jsem strávil i hezké časy v FK Tábor. Můj dospělácký fotbal je spojen jen s jedním klubem. Bad Kreuzen v Rakousku kde jsem odehrál 15 let .Odehrál jsem tam přes 300 mistrovských zápasů a dal přes 200golů.Mam tam sochu (smích). Je to podobný klub jak Meteor Tábor. Má také svou činnost zaměřenou na děti a své odchovance. Ale Covid vše zastavil a přiznám se ze už se mi nechce vracet do časově a fyzicky náročného fotbalistova života v Rakousku. Chci se teď naplno věnovat trénování, rodině a práci. Amen Honza Jirků.

Děkujeme za Rozhovor.