Rozhovor s trenérem mládeže Petrem Převrátilem

22.10.2021

Rozhovor s trenérem ročníků 2013 a 2014 Petrem Převrátilem, který prozradí, jaké jsou jeho aktivity v klubu, jak probíhala jeho fotbalová kariéra a jak se prozatím daří kategoriím, které trénuje.

Ahoj Petře, mohl by si se čtenářům v pár větách představit, prosím?

Určitě. Narodil jsem se před 43 lety. Bydlím v Čekanicích, ale většinu fotbalového života jsem strávil v Plané nad Lužnicí. V roce 2017 jsem přestoupil do Metíku. Zde jsem před 3 lety začal trénovat mládež. V současné době trénuju mladší přípravku ročník 2013 - 2014.

Jaké jsou tvé aktivity v oddílu? Hraješ, trénuješ nebo máš jinou funkci?

Mou hlavní aktivitou v klubu je v současné době trénování mládeže. Občas si jdu ještě zahrát za B-tým, ale v posledním půl roce mě trápí zdravotní potíže, takže jsem toho tuto sezónu moc neodehrál.

Osobě si přeji, abych pro klub dokázal vychovat hráče, kteří u fotbalu vydrží a budou platnými hráči A nebo B-týmu. Nebo budou dělat dobré jméno Metíku v jiném fotbalovém klubu.

V klubu jsem velice spokojený, potkal jsem zde spoustu fajn lidí, se kterými spolupracuji. Musím jednoho takového zmínit - Petra Včeláka. Myslím si, že většina se mnou bude určitě souhlasit, protože nebýt jeho, tak klub není tam, kde v současné době je. Troufnu si říct, že je Meteor v současné době druhým největším klubem na Táborsku a na tomto má Včelda největší podíl. Věřím, že se i díky němu podaří A-týmu v příštích letech postoupit do Krajského přeboru a B-týmu do 1.B třídy.

Jak probíhala tvá aktivní fotbalová kariéra? Kde a kdy jsi s fotbalem začínal, co považuješ za svůj největší fotbalový úspěch apod.

Moje první fotbalové krůčky začaly v mých 8 letech v Želči. V 10 letech jsem začal hrát v Plané nad Lužnicí, kde jsem prošel všemi věkovými kategoriemi. S A-týmem mužů jsem zažil postup do 1.B třídy. V roce 2007 jsem prvně spojil svůj fotbalový život s trénováním. Začal jsem trénovat mladší přípravku v klubu Spartak MAS Sezimovo Ústí, dnešní FC Táborsko. A jsem rád, že někteří z kluků, kteří tenkrát začínali s fotbalem, dodnes běhají po českých trávnících, jako jsou např. Tomáš Dařena, Leoš Vozihnoj, Adam Rytíř, Honza Pavlík a další. V Táborsku jsem trénoval cca 3 roky. V roce 2009, jsem se přestěhoval do Čekanic a začal jsem více vnímat místní klub, do kterého jsem nakonec v roce 2017 jako hráč přestoupil a začal hrát za B-tým. Před 3 lety začal na Metíku s prvními fotbalovými krůčky i můj syn Vítek, a já se opět vrátil k trénování mládeže. Za své největší fotbalové úspěchy považuji postup s Planou nad Lužnicí do 1.B. třídy a hlavně to, že se můžu stále fotbalem bavit.

Jak hodnotíš průběh sezóny u mládežnické kategorie, kterou trénuješ?

Jak jsem již zmínil, v současné době trénuji mladší přípravku (ročník 2013-2014) společně s Kamilem Bednářem a Michalem Včelákem. Oběma bych chtěl tímto poděkovat za spolupráci.

Sezónu hodnotím kladně, hrajeme dvě soutěže, Okresní přebor ml. přípravek a Krajský přebor ml. přípravek. V této kategorii se nevedou žádné tabulky, takže výsledek není úplně rozhodující. Těší mě, že se nám podařilo některé zápasy vyhrát, a to hlavně za kluky, kteří tím poznávají "chuť" vítězství. Mne zaleží více na tom, jakou předvedeme hru. Také mám radost, jak se kluci trénink od tréninku a zápas od zápasu zlepšují a je na nich vidět, že mají fotbal více rádi a chtějí se zlepšovat. V jejich věku je to velice důležité. Bohužel se na nás podepsala Covidová doba, kdy jsme půl roku netrénovali. Nyní doháníme tréninkové manko. U takto malých dětí je bohužel každý ztracený půl rok hodně znát.

Jak hodnotíš aktuální formu B-týmu?

Myslím si, že forma B-týmu je už delší dobu na vysoké úrovni. U týmu je vidět široká hráčská základna klubu, kdy dostávají příležitost mladí kluci z dorostu, které doplňují starší zkušení hráči. Zatím nám to funguje skvěle. Nicméně je pravda, že by se za poslední dvě sezóny nenašla stejná sestava, která by nastoupila ve dvou zápasech po sobě. Přesto tým podává skvělé výkony a zaslouženě nám v současné době patří první místo v Okresním přeboru. Věřím, že i v posledním podzimním zápase na hřišti těžkého soupeře v Myslkovicích potvrdíme aktuální formu a staneme se podzimními mistry. Doufám, že si skvělé výkony a výsledky přeneseme i do jarní části soutěže.¨

Koho tipuješ na vítěze Fortuna ligy v ročníku 2021/2022?

Nejsem žádný skalní fanoušek nějakého klubu, ale myslím si, že se letos bude rozhodovat mezi Spartou a Slavii. Pokud se Slavii uzdraví zranění hráči, tak to bude ona, kdo se stane vítězem Fortuna ligy 2021/2022.

Děkujeme za rozhovor.