Rozhovor s odchovancem klubu dorostencem Vojtou Sedláčkem hráčem A mužstva

17.03.2021

Připravili jsme si pro vás další rozhovor, tentokrát s dalším odchovancem klubu, hráčem staršího dorostu a A mužstva Vojtou Sedláčkem, který zhodnotí kvalitu A mužstva, prozradí jeho osobní cíle v klubu a také povypráví o zajímavých turnajích, které absolvoval v mládeži.

V kolika letech si začal s fotbalem, kdo ti dal první fotbalové krůčky ?

S fotbalem jsem začal v mých 6 letech, skoro každý den jsem si s kamarády kopal venku, chodil jsem do školy do Čekanic a jak jsem se dozvěděl, že pořádají na Meteoru nábor, neváhal jsem.

Moje první fotbalové krůčky mi dal trenér Stanislav Färber, který mě od mládí několik let trénoval. Nikdy bych nevěřil, že budu někdy hrát po jeho boku, což se mi v posledním zápase A mužstva povedlo. Po přechodu do starších přípravek jsem přešel pod trenéra Martina Šticu, u kterého jsem zažil mnoho fotbalových zážitků, nejradši asi vzpomínám na zimní soustředění, které byli velmi náročné na fyzičku.

V žákovských kategorií jste absolvovali věhlasné turnaje nejen v Česku, ale i v zahraničí bereš to jako maximum své dosavadní kariéry?

Na tyto turnaje moc rád vzpomínám, jezdili jsme často na různé pražské turnaje, nebo na turnaje na Pálavu, kde jsme se často utkávali s nejlepšími mužstvy v ČR nebo s mužstvy ze zahraničí. Nejvíce zkušeností jsem posbíral na turnajích v zahraničí, za dob, když nás trénoval trenér Štica jsme jezdili na turnaje do Německa nebo Nizozemska, kde jsme pravidelně obsazovali vrchní příčky. Na těchto turnajích jsem posbíral mnoho zkušeností, vzhledem k tomu, že jsem byl v týmu jeden z nejmladších. Tým v tu dobu táhli hráči jako byl Penner, Kubart, Varačka nebo brankář Flachs.

Na jakém postu se ti hraje nejlépe, pokud vím hrál si ve všech řadách.

V kategoriích přípravek a žáků jsem hrál ve většině případů v útoku, postupně jsem se,  ale i díky změně trenérů posouval spíše dozadu a v mladším dorostu jsem hrál několik zápasů na krajním obránci. Tento post, mi ale vůbec nevyhovoval a ani mi to tam moc nešlo. Naštěstí se vše změnilo po příchodu trenéra Smetany, který změnil herní styl a formaci, díky které jsem se mohl posunout na kraj zálohy.

V tuhle chvíli hraju oba posty, ve starším dorostu hraju v útoku a v mužích hraju na kraji zálohy, osobně si myslím, že mi tyto posty v jednotlivých kategoriích svědčí nejlépe.

Jako 16ti letý a první z nové mladé generace (ročník 2002) si nakoukl do A mužstva, jaký to byl pro tebe skok a jak si se s tím vypořádal.

Počátky u A mužstva pro mě byli poměrně složité, jelikož jsem byl v týmu z dorostu jediný, ale postupně jsem si zvykal, herně to byla pro mě velká změna, ale občas se mi hrálo lépe v mužích než v dorostu. Každopádně silově jsem na chlapskej fotbal zdaleka neměl. Hodně mi pomohlo, když se ke mně přidali další dorostenci a celkové spojení staršího dorostu a A mužstva.

Nyní pravidelně nastupuješ v A mužstvu zhodnoť kvalitu soutěže, myslíš že i tak s mladým týmem máte šanci uspět a vyhnout se sestupovým starostem?

Kvalita soutěže je za mě dobrá, asi 10 týmu jsou mezi sebou v tabulce rozdílem 6 bodů. Tuto sezonu jsme se hodně oťukávali naše hra nebyla špatná, ale chyběli tomu výsledky. Myslím si, že kdyby se sezona dohrála tak by jsme se zvládli udržet. Věřím taky, že příští sezonu, už budeme lepé připravení a o něco více zkušenější a nebudeme hrát o sestup, ale o vyšší příčky.

Z důvodu velkého vytížení si už v posledních zápasech neodehrál v dorostu takovou porci minut jakou bys chtěl.

Ze začátku jsem chodil, do A mužstva s tím, že jsou pro mě přednější výsledky v dorostu, ale v tuto chvíli se určitě víc soustředím na výsledky Áčka, každopádně i tak bych chtěl celou krajskou soutěž s dorostem vyhrát, což se nám bohužel kvůli Covidu nejspíše nepovede, ačkoliv jsme v tabulce stále první.  Mrzí mě to protože tohle byla moje poslední sezona v Dorostu a chtěl jsem jí pěkně zakončit. Teď se budu muset soustředit čistě na výkony v A mužstvu.

Prozradíš nám jakou máte partu v kabině jak funguje pravidlo rozdílů "starý a mladý" a jaké jsou tvé osobní cíle v Meteoru ?

Myslím si, že máme v kabině dobrou partu, ze začátku, když jsme se spojili s A mužstvem, to bylo v kabině rozdělené na dvě party, ale postupem času si myslím, že se to výrazně zlepšilo, v kabině je dobrá nálada, což by nám mohlo výrazně pomoct i v zápasech. Ačkoliv máme my mladý v kabině výraznou početnou převahu, určitě funguje pravidlo, že mladý musí starý poslouchat, takhle by to mělo být všude. Moje cíle v Meteoru jsou, že bych chtěl do pár let s klukama vykopat pro Meteor postup do kraje.

Děkujeme za rozhovor.