Rozhovor s kapitánem staršího dorostu a odchovancem klubu Filipem Štrinclem

27.02.2021

Máme pro vás další rozhovor, tentokrát s kapitánem staršího dorostu a odchovancem Filipem Štrinclem, který zhodnotí uplynulou část sezony ve starším dorostu, vyjádří se k situaci ohledně Covidu a porovná rozdíly mezi mužským a dorosteneckým fotbalem.

Jak by si zhodnotil uplynulou část sezony ve starším dorostu?

V uplynulé části sezóny jsme měli neskutečnou smůlu co se týče vstřelených branek a  našeho výkonu. V každém utkání naše mužstvo bylo lepším celkem, ale bohužel vítězství přišlo pouze v některých, což pro nás je velké zklamání.

Kde si osobně myslíš, že tvůj tým staršího dorostu, kde jsi kapitánem má největší slabinu, na kterou by bylo potřeba se zaměřit?

Podle mého názoru, slabina je v zakončovací fázi, chybí góly, i když je zápas z naši strany bohatý na střely na bránu, úspěšných střel je zlomek, v sestavě mužstvo žádné slabiny nemá, věříme a rozumíme si, což považuji za základ úspěchu.

Tuhle sezonu si začal pravidelně hrát za A tým, je to pro tebe velká změna oproti dorostu?

Považuji to jako čest a šanci se pořád zlepšovat. V A týmu jsou jiní a zkušenější protivníci, což nám "mlaďasům" moc nevoní, ale pereme se s tím na výbornou a vidím v Meteoru velkou budoucnost.

Jak by si zhodnotil sílu, kvalitu hry mužstva staršího dorostu potažmo A týmu?

Síla dorostu je ve fyzičce a pozemní kombinaci. Kluby krajské soutěže jsou zvyklí na nakopávané balóny, a proto když na ne nastoupí tým s dobrou kombinací tak jsme nezničitelní. Hlavní zbraní A týmu je bojovnost a zkušenost, kterou starší členi našeho týmu mají výbornou.

V poslední době hraješ na pozici středního obránce, vyhovuje ti post nebo by jsi se rád podíval znovu dopředu, kde tě ze začátku spolupráce trenér Smetana využíval?

Ze začátku změny pozice na středního obránce mi těžce nevyhovovala, ale časem a změnou formace mi post velmi začal vyhovovat a zvyknul jsem si na něj. Samozřejmě, že bych se někdy kouknul dopředu, ale to můžu i z mého, velmi důležitého postu.

Sedí ti role kapitána coby měla z tvého pohledu obnášet a jak zvládáš zodpovědnost za tým?

Role kapitána mi velmi vyhovuje. Získal jsem tím větší motivaci a důvěru od týmu, což mi prospívá. Správný kapitán by měl být oporou týmu a určitě mít schopnost povzbudit tým, když se odehrávají horší minuty zápasu.

Jaký je tvůj názor, na to že se kvůli Covidu nedohrála podzimní část a nemůže se pořádně trénovat?

Na celou situaci mám určitě negativní názor, přece když lidi se chtějí hýbat s být venku, tak to jim nikdo zakazovat nemůže. Určitě bych zpřísnění, která se týkají fotbalu, zmírnil a povolil bych hrát mistrovská utkání. Když fotbal můžou hrát profesionální kluby, tak proč ne my.

Dekujeme za rozhovor.