Předsezónní rozhovor s trenérem A mužstva Jiřím Smetanou

09.08.2021

Před začátkem soutěže, jsme si pro vás připravili rozhovor s trenérem A mužstva Jiřím Smetanou, který zodpoví otázky ohledně toho jak probíhala letní příprava, jak je spokojen s výsledky přípravných zápasů a s jakým cílem by chtěl nakročit do nové sezóny.

Jak probíhala letní příprava, jak jste se s mužstvem připravovali?

Letní příprava probíhala dle očekávání v domácích podmínkách. Trénovali jsme 3x týdně a kluci dostali do těla.

Na jaře a v letní přípravě jste odehráli několik přípravných zápasů, jsi spokojený s výsledky a předvedenou hrou?

Přes letní přípravu jsme sehráli celkem 4 přípravná utkání s Planou n. L 5:3 se Sokolem 1:2 v rámci turnaje v Plané. V srpnu jsme hráli s Milevskem 3:2 a s Jistebnicí 5:1. Výsledky jsou potěšující, ale více mě těší předvedená hra. Častá rotace sestavy z důvodu dovolených nebyla ani tak zásadní, ukázalo nám to více variant a hráli jsme mnohdy pohledné partie.

Obměnil se od podzimu nějakým způsobem kádr, přišli nějaké posily?

Kádr se v podstatě neobměnil stále zapojujeme mladé odchovance, kteří nám výkonnostně rostou a zabydlují se v sestavě. Přišel k nám 1 hráč z Olympu Tábor, který do kabiny výborně zapadl. Odchod jsme naštěstí žádný neměli a mě těšila tréninková morálka.

Jaké jsou tvé cíle do nové sezóny a jaké máš cíle s mužstvem do budoucna?

Cíle v sezóně máme dva. Zkusit vyhrát Český pohár, kde nás čeká v prvním kole Jankov z krajského přeboru co bude pěkné sousto. V soutěži je to samozřejmě záchrana, se kterou mít starosti doufám nebudeme. Střed tabulky by byl potěšující i když já osobně mám jiný cíl (smích).

V 1. kole hrajete doma s Bernarticemi, myslíš si, že je to dobrý soupeř na začátek?

Hned úvodní kolo nás čeká nepříjemný soupeř. Bernartice mají svoji kvalitu především v tom, že tým funguje dlouho pospolu a víme co od nich čekat. Musíme se jít do utkání s pokorou, ale zároveň se zdravím sebevědomím z absolvované přípravy.

Děkujeme za rozhovor!