Hodnocení podzimní části sezóna 2021/2022 Mladší Žáci

19.11.2021

Konečně máme za sebou fotbalový půlrok, který neovlivnil COVID a mohlo se zase normálně hrát. Teď si ho tady společně projdeme.

"B" tým mladších žáků má za sebou vcelku úspěšný podzim. Pochopitelně to mohlo být i lepší. Velká škoda je dobře rozehraného zápasu proti kvalitnímu soupeři z Jistebnice, kde jsme nakonec nechali všechny body. Poté přišla už jen prohra doma proti Větrovům. Obě porážky byly v období, kdy jsme byli nuceni odehrát 6 utkání v 6 dnech (včetně zápasů "A" týmu). Vrcholem byl fantastický výkon a obrat na hřišti rezervy Veselí nad Lužnicí. Po půli 0:2 jsme nakonec slavili penaltové vítězství. Celkově je z toho v okresním přeboru průběžné 2. místo. Ještě důležitější ale je, že spoustu herního prostoru dostali hráči druhého sledu nebo nováčci, jako Adam Novák nebo třeba Gabriel Mairych.

Druhá kapitola je "A" tým. V začátku jsme měli trochu obavu, jak to naši hoši zvládnou. Po rozpačitém úvodu jsme šli herně i výsledkově nahoru. Bohužel jsme se nedokázali vyhnout výkyvům a některé zápasy ztratili vyloženě zbytečně. Zejména to platí o prohře v Prachaticích. Bohužel jsme z 6 venkovních utkání nepřivezli ani bod. Pravda je taková, že ani venku to pokaždé nebyl propadák, ale ani výborné výkony na hřišti posílených Strakonic a suveréna z Vimperku na body nestačily. Doma to byla jiná písnička. Krom úvodního zaváhání s Veselím nad Lužnicí, jsme plný počet bodů nebrali už jen jednou po penaltové výhře s Loko ČB. Vrcholem byla asi drtivá výhra s Milevskem a vydřené výhry s Roudném a zmíněná penaltová výhra nad Loko ČB. Důležitým faktorem byla stabilizace na brankářském postu, kde předvádí fantastické výkony M. Švadlena a záda mu spolehlivě kryje T. Hejný. Hlavními oporami byly gólman Švadlena, poté naše stálice A. Svoboda a F. Novák. Skvěle též zapadla naše posila V. Koutenský. Další kluci šli výkonnostně nahoru. Zejména K. Vrhel a navrátilec k fotbalu P. Nedvěd. V průběhu podzimu se k nám přidali dva nováčci. Drobounký "gymnasta" G. Mairych, který je velkým příslibem do budoucna a již zmíněný V. Koutenský, který se stal okamžitě velkou oporou. Celkově u nás panuje s přístupem kluků spokojenost. Pochopitelně i tady nějaké rezervy máme. Mít u "A" týmu o dvě výhry víc, tak by se dalo mluvit o vynikajícím podzimu. Takhle to není zlé, ale máme hodně prostoru pro zlepšení.

Závěrem bych chtěl všem našim hráčům a rodičům popřát hodně zdraví a úspěchů v novém roce..

Josef Novák