Hodnocení podzimní části sezóna 2021/2022 B mužstvo

21.11.2021

Hodnocení podzimní části je velice příjemná záležitost. V drtivé většině převažují pozitiva a jen s obtížemi lze vzpomínat na to nepodařené. Přesto bych u těch horších vzpomínek začal. Jako nejvíce bolestivá (v kontextu celého podzimu) se jeví domácí bilance 2-1-1, což zejména u B-týmů nebývá pravidlem. Mrzí domácí prohra s Řepčí, kdy jsme se nedostatečně adaptovali na způsob hry. Na další domácí ztrátu s Raděticemi lze nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Samozřejmě, že domácí utkání bychom rádi zvládali za 3 body, obzvlášť když se v sestavě objevili i posily z A-týmu. Na druhou stranu soupeř předvedl velmi kvalitní týmový výkon a my jsme remízu zachraňovali až v nastavení. Poslední kaňkou podzimu je prohra v závěrečném kole na horké půdě Myslkovic, kde kromě našeho nepovedeného výkonu se obdobně nedařilo ani sudím.

A nyní již se dají vypočítávat kladné stránky úvodní části sezóny. Venkovní bilance 5-0-1 je vynikající a pro náš B-tým jednoznačně historickým počinem. Zejména naše výsledky na hřištích soupeřů nás katapultovali na průběžné druhé místo (pouze o skóre) za Tučapy, kde jsme právě odehráli zřejmě vůbec nejvydařenější utkání podzimu - výhra 4:0. Ale neméně si ceníme všech ostatních výher na hřištích soupeřů, kde to nebývá nikdy jednoduché - Březnice, R.Hory, Dražice, Sokol SÚ. Základem úspěchu často bývá spolehlivost výkonů na postu brankáře. A to v našem případě platí beze zbytku. Během podzimu za nás nastoupili dva mladíci Čech a Dvořáček a vždy podali výborné výkony. Největší porci minut ovšem odchytal navrátilec Hanzal a dokázal prodat své zkušenosti z vyšších soutěží. Stejnou měrou bych pochválil výkony naší stoperské trojice, kde nejvíce času strávila 5 borců (Břenda, Kučera, P.Bartáček, Převrátil, Färber), z nichž již všichni patří do kategorie 40+. Před jejich výkony musím smeknout a jsou vzorem pro naše mladé. Dále musím pochválit perfektní spolupráci s A-týmem, starším i mladším dorostem, kdy trenéři Smetana a Pekárek vycházeli maximálně vstříc našim potřebám. Hráči z těchto kategorií byli vždy opravdovými posilami a útočná fáze stála především na nich. Mezi těmito talentovanými mladíky se cítili dobře i naši nejlepší střelci. Josef Svatek si na "stará kolena" vyzkoušel ofenzivní role a dokázal v 6 utkáních nastřílet 6 branek. Stejnou porci tref do černého zaznamenal náš tradiční střelec Kromka. Objevem sezóny se z mého pohledu stal 16-letý Tuguldur Gantogtokh, který ač odehrál pouze 7 utkání (a to obvykle jen 45 minut), tak vstřelil 5 branek a byl neustálou hrozbou pro soupeře. Z těch, kteří odehráli většinu zápasů bych vyzdvihl ještě mladíky Svorada a Heru, kteří ukázali, že mají na to nastupovat za A-tým a je jen na nich, zda se o své místo poperou. Během podzimu za B-tým nastoupilo neuvěřitelných 37 hráčů!!!! O to cennější je skutečnost, že v týmu panovala výborná atmosféra a to bych označil jako hlavní příčinu toho, že jsme na špici tabulky. Mix stáří-mládí fungoval naprosto perfektně. Celková bilance 7-1-2 a zisk 22 bodů je vysoce nad očekávání. Já osobně si velmi cením i průběžného děleného prvního místa v soutěži slušnosti.

Přál bych si, aby se nám podařilo na jaře navázat na tyto výsledky a především, aby se udržela dobrá nálada uvnitř týmu. Poděkovat bych chtěl všem hráčům, funkcionářům a i těm, kteří třeba vůbec nenastoupili, ale vytváří dobré klima při středečních fotbálkách, kulturních sešlostech apod. Zvláštní poděkování si zaslouží Míra Kromka za dokonalé pozápasové hostiny....:-)

Petr Včelák