Hodnocení podzimní části sezóna 2021/2022 A mužstvo

19.11.2021

Hodnocení podzimní části by se dalo rozdělit do více kategorií. Stabilizace kádru, herní kvalita a v neposlední řadě bodový zisk s umístěním v tabulce.

Když to vezmeme od začátku, již v předchozí sezoně došlo k výrazné obměně kádru. Dali jsme důvěru mladým odchovancům a bylo důležité vytvořit chemii v kabině. Tento úkol se nám podařilo splnit náramně. Zároveň práce kádru byla příkladná pro tuto soutěž. Každý na sobě chtěl pracovat a posun výkonu byl vidět u každého hráče.

Herní kvalita se od předchozích let výrazně změnila a zlepšila. Typickou čekanickou bojovnost vyměnila kombinační a rychlá hra s četnými brankovými hody. Náš herní styl je postaven na vysokém riziku a maximálním ofenzivním snažení. Naše zaváhání soupeři často využívali, inkasovaných branek byl až nadbytek. Nicméně jsme v žádném utkání netahali za kratší konec a to je pro nás největší vzpruha. Dokázali jsme si, že i s takto mladým týmem jsme schopni hrát na té nejvyšší úrovni v soutěži.

Zbytečné ztráty bodů přišly v zápasech s Bernarticemi a Veselím, kdy soupeři jen urputně bránili a využili své dlouholeté sehranosti. Bohužel vytěžili z minima maximum. Nejcennější skalp přišel v 10-tém kole proti Hluboké, která má ambice postoupit co nejdříve do Divize. Hráče Hluboké, kteří mají zkušenosti s nejvyššími soutěžemi, jsme je dokázali po nádherném utkání porazit. Tato výhra pro nás byla velkou odměnou za tvrdou dřinu, kterou jsme poctivě plnili týden co týden. Velká psychická rána přišla v utkání s Chýnovem, kdy soupeř absolutně nehrál fotbal, ale "kopanou" a ukopal si vítězství, navíc po značně nelichotivém výkonu rozhodčích. Na mladickou nerozvážnost jsme doplatili v zápasech s Lokomotivou ČB, Kovářovem a Čtyřmi Dvory, kdy jsme ztratili body po hloupých individuálních chybách a také při obranných standartních situací. Tento nepříjemný fakt nás provázel celý podzim, kdy jsme takto obdrželi více než 10 branek. Umístění v horní polovině tabulky je dobrou zprávou pro vedení klubu. 21 bodů je slušný výkon. Já s ním bohužel spokojený nejsem, mým cílem bylo minimálně 27 bodů a umístění do TOP 3. Do jarní části sezóny slibujeme fanouškům náramnou podívanou s maximem možných získaných bodů a třeba se nám umístění v TOP 3 nakonec povede. 

Jiří Smetana