Fotbalisté Meteoru si v prvním přípravném zápase dokázali poradit s divizním Hradcem

08.02.2022

První přípravný zápas sehráli fotbalisté Meteoru proti diviznímu celku, kterým byl Jindřichův Hradec. Utkání, které bylo rozděleno na tři části po třiceti minutách, se odehrálo v Borovanech na umělé trávě, kde bylo mužstvo od Vajgaru na soustředění. Možná právě i z důvodu únavy hradeckých se zrodil velice překvapivý výsledek. První část nabídla vyrovnaný průběh. Meteor byl sice trochu nebezpečnější v útočné fázi, ale na vyložené šance to skončilo 1:1. Za Meteor mohl skórovat Sedláček, jenomže v úniku nepřekonal brankáře a to samé se nepovedlo ani útočníkovi soupeře, jehož nadvakrát vychytal Šedivý. Po třiceti minutách tak trval bezbrankový stav.

Druhou třetinu odstartovala rána do břevna meteorské brány. Stav se změnil až ve 42. minutě zásluhou Kollárika, který po přihrávce Lachouta přehodil vybíhajícího brankáře. V 54. se druhým gólem v zápase blýskl opět Kollárik, který poslal outsidera do dvoubrankového trháku. Ve třetí třetině měl více ze hry Jindřichův Hradec, ale branku vstřelit nedokázal i díky dobře chytajícímu Peterkovi, který v polovině zápasu vystřídal svého zkušenějšího kolegu. Meteor si tak na úvod přípravy, po výborném výkonu celého týmu, připsal cenný skalp silného soupeře.

Meteor sestava: Šedivý - Štumfol, Pecka, Štrincl - Sedláček, Fiala, Široký, Syrovátka - Neruda - Kollárik, Lachout střídali: Peterka, Pípal Jan., Gantogtokh, Bat Erdene

Komentář trenéra Jiřího Smetany: Utkání pro nás bylo velkou výzvou, přece jen soupeř byl na naše poměry zvučného jména a nečekalo nás nic lehkého. Celkový dojem herního projevu z naší strany byl velmi kvalitní, nevypustili jsme jediný souboj a vypracovali jsme si solidní počet vyložených šancí. Hradecké šance zlikvidovali oba brankaři Šedivý i Peterka. Hradečtí hráči ukázali velkou individuální kvalitu, ale v našem týmovém a kompaktním pojetím hry jsme jim nedovolili skórovat. Pro naše mladé hráče bylo toto utkání velkým krokem k nabírání herních zkušeností.