Fotbalisté táborského Meteoru remízovali v prvním jarním kole s Bernaticemi

31.03.2022

Fotbalisté táborského Meteoru se v prvním jarním kole střetli s neoblíbeným soupeřem, Bernarticemi. Tento duel je známý tím, že v něm padá méně než dvě branky na utkání a sobotní zápas tuto statistiku jen potvrdil. Další nelichotivá statistika je ta, že Meteor už ve třetím zápase po sobě nedokázal vstřelit Bernarticím branku. Totéž se nepodařilo za prosluněného počasí ani domácím a utkání tedy skončilo bezbrankovou remízou.

V zápase bylo k vidění několik šancí ke skórování. Hned v úvodu měly Bernartice sérii autových vhazování, které z rukou Ťupy dosahovaly vzdálenosti ke třiceti metrům. Hosté se ale na tuto variantu standardních situací připravili a dobře bránili soupeřovo hráče. První vážnější situace tak nastala okolo 20. minuty, když hlavičkoval Rakovan. S jeho pokusem si ale poradil jistý Šedivý. Poté se do obrovské šance dostal na druhé straně hřiště Sedláček, jehož vychytal Fučík. V závěru poločasu se do balónu opřel z hranice vápna opět domácí útočník Rakovan, ale Šedivý si na jeho nádherné střele smlsnul neméně vydařeným zákrokem.

Druhý poločas se hrál přece jen více na útočné polovině Meteoru. V 60. minutě přišla také šance, ve které se zjevil znovu Sedláček, ale svůj pokus nenamířil na branku. Ve zbývající půlhodině bylo na hřišti vidět spoustu emocí a občas i ostré zákroky. Větší šance už se ale nenabídla ani jednomu mužstvu. Zápas tedy skončil zřejmě spravedlivou dělbou bodů. Příští kolo se Meteor představí na domácím trávníku proti Dačicím, které na podzim porazil 4:3. Bernartice se budou rvát o body v Českých Budějovicích, kde se utkají se Slavií.

METEOR Tábor
J. Šedivý [-] - J. Pípal [-] , V. Kollárik [-] , V. Sedláček [-] , P. Štumfol [-] , L. Neruda [-] , D. Fiala [-] , F. Široký [-] (55. J. Pípal [-] ) , F. Štrincl [-] (83. P. Hořejší [-] ) , M. Pecka [-] , T. Syrovátka [-] (62. P. Lachout [-] )

Hodnocení utkání hlavním trenérem Jiřím Smetanou:

Začalo 14. kolo a v prvním jarním zápase jsme remizovali 0:0 venku s Bernarticemi. Jak hodnotíš dnešní zápas?

Dnešní zápas byl pro nás velice těžký. Očekávali jsme zápas plný důrazných soubojů na obtížném terénu, což se bohužel potvrdilo. Pro naši technickou hru to nebylo úplně tip top. Snažili jsme se na to celý týden připravovat, že budeme muset hrát více delší balóny. Přesto zápas nabídl několik šancí na obou stranách, bohužel nám se nepodařilo ani jednu proměnit. Nás navíc podržel brankář Šedivý dvěma výbornými zákroky. Důležité je, že jsme v zápase neinkasovali. Remíza je vzhledem k vývoji utkání spravedlivá.

Díky za hodnocení a ať se daří v dalším utkání!