Rozhovor s trenérem mužů a staršího dorostu Jiřím Smetanou 

14.01.2021

Rozhovor s trenérem mužů a staršího dorostu Jiřím Smetanou, který se ohlédne a zhodnotí uplynulou část sezóny, vyjádří se k situaci ohledně Covidu a prozradí, jaké má cíle na zbytek sezóny.


Jak by jsi zhodnotil podzimní část sezóny, která se kvůli Covidu nedohrála?

Podzimní část sezony se pro nás z hlediska získaných bodů nevyvíjela dle představ. Z pohledu hry jsme v žádném zápase nezaostali, hra byla opravdu dobrá a pohledná. Když už jsme konečně brali plný počet bodů tak se soutěž předčasně ukončila.


Jaký je tvůj názor na to, že se kvůli Covidu a vládním opatřením už podruhé pozastavila soutěž a defacto se nemůže trénovat?

Můj názor na vládní opatření je poměrně stručný. Holý nesmysl přerušit jakoukoliv sportovní aktivitu, přece co jiného člověku má pomoci než zdravý pohyb jak uvnitř haly tak venku. Každý z nás moc dobře ví, že jen pohyb je pro naše tělo to nejlepší.

 

Myslíš si, že se soutěže znovu rozjedou v termínu, který je určený? 

Pevně věřím, že se soutěže rozběhnou, ale zcela reálně si myslím, že koncem února to nebude. Podle mě se soutěže začnou hrát nejdříve v dubnu. 


Jak se ti jeví velká letní reorganizace mužstva? 

Tým prošel opravdu velkou změnou. Začlenili jsme mladé odchovance, kteří z mého pohledu výkonnostně dokazují, že na mužskou kategorii mají. Vytvořili jsme novou partu kluků, kteří chtějí pracovat a pro mě je to nejlepší odměna. Je nutné brát v potaz, že jsme defacto nejmladší mužstvo v soutěži. Změnili jsme herní styl, rozestavení a lpím na vysoké taktické nároky. 


Jaké jsou tvé cíle na zbytek sezóny u A mužstva a staršího dorostu? 

Cíle pro zbytek sezony jsou jasné pokud se začne hrát tak sbírat maximum bodů v každém zápase. Rozhodně si nezasloužíme být v dolní polovině tabulky a v bojích o záchranu. Ve starším dorostu je cíl od začátku letní přípravy daný a to vítězství v soutěži. I když to máme obtížné z hlediska náročnosti na hráče, kteří pendlují mezi A mužstvem a také ti, kteří nehrají za A nehrají tak pomáhají v B mužstvu. Jinými slovy téměř všichni starší dorostenci mají víkend co víkend dvojutkání. Což je pro jejich rozvoj to nejlepší. 

Děkujeme za rozhovor.